Miroljubiva podela bodova (VIDEO)

IVANJICA – U 9. kolu Super lige Javor Matis i Zlatibor su podelili bodove odigravši nerešeno 1:1.

Javor Matis i Zlatibor su podeli bodove u utakmici koja je bila bitna i za jedne i druge. Za Javor kako bi poboljšao svoju sasvim zadovoljavajuću situaciju i krenuo malo više ka gornjem delu tabele, a Zlatibor za beg iz opasne zone.

Predrag Ristanović je izveo ekipu u sastavu: Čupić, Miličić, Stamenković, Glišović, Jezdimirović, Krstić, Đokić (Jarju 66′), Vladić (Poček 52′), Vukić, Đakovac i Janjić. Bondžulić bez kadrovskih problema pa je njegov sastav izledao ovako: Lazović, Maričić, Pavišić, Jevtić, Jevremović, Radivojević (Zvekanov 75′), Piščević, Luković (Sević 70′), Nikolić (Tanko 75′), Šćepanović i Mladenović. Utakmicu je sudio Miloš Milanović a pomagalu su mu Jovan Grujić i Miloje Milićević.

Slobodnjak za Javor Matis

Prvo poluvreme je donelo zanimljiviji period igre, sa više prilika i sa dva gola. Prvi su zapretili domaći već u 10. minutu kada je Mladenović pokušao iskosa sa desne strane. Gađao je desni gornni ugao Čupićevog gola ali lopta odlazi pored gola.

Samo minut nakon toga gosti su poveli. Došlo je do duela na sredini terena između Jevremovića i Janjića, Milanović je smatrao da prekršaja nema a onda je najbolji igrač Zlatibora sve sam završio. Nosio je loptu nekih 20 metara, kada je došao nadomak šesnaesterca Javor Matisa raspalio je po njoj, a putanja joj je bila čudna, što je prevarilo Lazovića pa je završila iza njegovih leđa.

Hteo je domaćin do izjednačenja pa je Mladenović pokušao u 15. minutu. Čupić je bio na mestu pa loptu šalje u korner. U 19. je Jevtić šutirao sa 25 metara, kao i Maričić pet minuta kasnije, kada je Čupić još jednom dobro intervenisao.

Javor Matis je došao do izjednačenja u 40.minutu. Redom su ispadali iz igre igrači Zlatibora, što je dalo prostora Šćepanoviću da proigra usamljenog Radivojevića a mladom vezisti  domaćih nije bilo teško da savlada nemoćnog Čupića. Rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme.

Nastavak donosi manje uzbuđenja, manje kvalitetnijih prilika za postizanje gola. Gosti su zapretili već u 46. minutu kada je Janjić loptu poslao pred gol domaćih, a Vukić nije bio dovoljno brz i spretan kako bi se upisao u listu strelaca.

U 66. Mladenović je bio veoma blizu postizanja gola kada je odlično šutirao, slično kao Janjić, ali je njegov udarac završio tik pored desne stative. Poslednju priliku je imao Jevtić u 90.minutu kada se posle kornera Jevremovića prosto iznenadio na čnjenicu da je lopta došla do njega, pa nije uspeo da donese svom timu prednost, pa je Milanović odsvirao kraj utakmice.

Javor Matis

Javor Matis se nalazi tačno na polovini tabele sa 13 bodova. Pobeda bi im svakako donela mir pred nastavak prvenstva, ali Zlatibor se poslednja četiri kola zategao i nije ekipa sa početka prvenstva. Ostaje da se odigra još jedno kolo pa sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza, a Javor Matis će putovati u Bačku Palanku domaćoj OFK Bački.