Miris lala u Ivanjici (VIDEO)

IVANJICA – Vojvodina nosi sva tri boda iz Ivanjice, jer je u 28. kolu Super lige zasluženo savladala domaći Javor Matis rezultatom 3:1.

Oko 250 gledalaca po lepom vremenu je videlo utakmicu u kojoj je Vojvodina dominirala, imala loptu u svojim nogama više nego domaćin, i sa ova tri boda stvara odličnu poziciju za ulazak u kvalifikacije za evropska takmičenja. Nenad Lalatović se opredelio za sastav: Simić, Andrić, Bralić (Đurić 60’), Saničanin, Devetak, Drinčić, Stojković, Zukić,(Čović 77’) Gemović (Nešković 54’), Vukadinović (Kokir 77’) i Mrkaić (ž (Đuričin 77’). Đogatović je imao određenih kadrovskih problema jer je bio bez Cvetkovića, Švonje, Dolmagića, Mladenovića i Lukovića pa je njegova ekipa izgledala ovako: Lazović, Maričić, Radivojević (Rogač 76’), Pavišić, Jevremović,  Sević, Piščević, Nikolić (Krnić 63’), Zvekanov, Varga (Milošević 73’) i Petković. Utakmicu je sudio Srđan Jovanović a pomagali su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović, svi iz Beograda.

Javor-Vojvodina 2020.

U 10. minutu je izveden korner sa desne strane, odbrana Javor Matisa je dobro odreagovala  a na kraju je dobro, sa nekih 25 metara, šutirao Stojković. Na početku 12. minuta pokušao je na isti način da uzvrati Petković, ali njegov udarac nije ni približno dobar kao Stojkovićev na drugoj strani. Idealnu priliku za postizanje gola u 23. minutu stvara Zukić. Dobio je loptu u protivničkom šesnaaestercu, majstorski se oslobodio Maričića da bi na kraju njegov udarac bio precizan tek toliko da pogodi prečku.

U 31. odbrana Vojvodine je zaboravila na Zvekanova koji je dobio loptu u šesnaestercu Novosađana, šutirao je izuzetno jako i za malo neprecizno, preko gola. Minut kasnije gosti su imali odličnu priliku kada je ka golu Javor Matisa krenio Vukadinović, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, pravo u dobro postavljenog Lazovića.

U 36. je pokušao Drinčić iz slobodnog udraca sa 20 metara, ali to nije bilo ni približno onome što kapiten Vojvodine može. 43. minut donosi gužvu pred golom domaćih, kada je Drinčić proigrao Stojkovića, a on gađa  Mrkaića na petercu domaćih. Dobro je reagovao Lazović pa od vođstva Vojvodine nije bilo ništa.

Jovanović je prvo poluvremme produžio za minut u kom nije bilo sadržaja vrednog pomena pa se prvih 45 minuta završilo bez golova.

Nastavak počinje prilikom za Vojvodinu. Gemović i Drinčić su se iskombinovali po levoj strani, a Mrkaićev pokušaj je osujetio još jednom dobro postavljeni Lazović.

A onda je u 56.minutu Vojvodina došla do vođstva. Dugo je lopta tažila gde će, kod koga će da bi se kao na fliperu odbila od Maričića do Zukića kojem nije bilo teško da sa osam metara zatrese mrežu nemoćnog Lazovića.

Slična situacija se dogodila i u 68.minutu kada je Vojvodina duplirala svoje vođstvo. Kao da su igrači Javor Matisa zaboravili kakav udarac ima Drinčić. Dozvolili su mu da uputi jak udarac sa 12 – 13 metara, Lazović brani, a nakon toga opet fliper. Na kraju od glave Zukića lopta preko iznenađenog Lazovića završava u mreži.

Do ubedljivog vođstva od 3:0 Vojvodina dolazi u 80. minutu. Drinčić je odličnom namerom želo da spoji sa loptom Čovića. Jevremović je bio tu negde, ali je odreagovao onako kako je i odigrao celu utakmicu, dezorjentisano. Ka lopti je krenuo i Lazović , Jevremović to nije registrovao pa je zajedno sa loptom završio u sopstvenom golu.

Krnić je u 81. pogodio prečku, a minut kasnije rezultat je glasio 1:3. Lopta dolazi na levu stranu do Sevića, on proigrava Zvekanova koji preciznim udarcem pogađa levu donji ugao Simićevog gola i postavlja konačan rezultat ove utakmice.

Pauza je ostavila traga na svima, i to je veoma vidljivo. Verovatno su svi željno čekali da pauza što pre prođe, a sada žele da se prvenstvo što pre završi. Osim trke za mesta koja vode u Evropu, nedumica više nema, pa samo takmičenje gubi na smislu. Do kraja prvenstva imaju još dva kola, a u narednom Javor Matis gostuje u Novom Sadu gde ih čeka domaći Proleter.