Minimalni poraz od lidera (video)

UŽICE – Sloboda je poražena od prvoplasiranog Radnika na domaćem terenu ali igrom i odnosom to nije zaslužila. Momci u crveno crnoj opremi pružili su žestok otpor ekipi koja u svom sastavu ima prekršt iskusnih fudbalera, što je na kraju i presudilo da bodovi odu u Surdulicu.

Kiković nije mogao da računa na Stojanovića pa se opredelio za sastav: Tasić, Miličić, Ristić, Babić, Milekić, Bosman (Kovačević 84′), Grujičić, Došljak, Popović (Janković 78′), Lekić i Crnomarković(Dolmagić 66′). U startnoj ekipi Radnika po odluci Mladena Milinkovića našli su se: Šejić, Milovanović, Krstić, Stojanović, Vukmirović (Owsu 76′), Memedović (Belošević 84′), Jovanović, Nedović, Lazić, Baranin i Živković. Utakmicu su sudili Beograđani Lazar Lukić, Bojan Banović i Dragan Bogićević.
500 gledalaca na Gradskom stadionu videlo je dobru fudbalsku predstavu, sa dosta trčanja i borbenosti a iskusni gosti su pokazali da imaju ekipu spremnu na sve izazove i da će najveća opasnost po Tasića biti prekid. To su pokazali već u 5.minutu posle kornera kada je Krstić šutirao glavom, pored gola. Domaći su zapretili u 12.minutu. Lekić je dugo nosio loptu po levoj strani dobro video gde stoji Došljak, ispred kojeg interveniše danas odlični Milovanović. U 17.minutu Tasić je bio na mestu kada je Jovanović bio najbolji u skoku a od 21.minuta Radnik dolazi do prednosti.Bosman je pogrešio tamo gde ne sme na sredini terena, do lopte dolazi Stojanović, Memedović fudbalski dolazi iza leđa upućuje upotrebljiv centaršut što iskusni internacionalac Lazić ne propušta. Lazić iz poštovanja prema klubu u kom je igrao nije proslavio postizanje pogotka. I pored toga Sloboda se nije predavala. U 26. minutu stvorena je velika gužva pred golom Šejića a odbrana Radnika reagje tako što loptu šalje u korner. Koliko su opasni u kontranapadu gosti pokazuju u 31.minutu. Vukmirović pornalazi Lazića a on Baranina koji pokazuje da mu je ipak izvođenje auta najjače oružje.Kazna za taj promašaj dolazi u u 37.minutu. Došljak je loptu uputio ka šesanestercu Radnika, do nje dolazi Popović a nakon njegovog udarca ona dolazi do Crnomarkovića koji lako vara Šejića za erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu u Užicu. Rezultatom 1:2 završeno je prvo poluvreme.
Sloboda prva preti u nastavku. Lekić je u 49.minutu odlično šutirao sa ivice šesnaesterca a Šejić još bolje odbranio. Minut kasnije lopta ponovo dolazi sa desne strane Popović natrčava na nju ali nije bio dovoljno precizan da bi Slobodi doneo prednost. Ono čega su se najviše pribojavali igrači Slobode to im se i dogodilo. Prekid. Izveden je korner sa leve strane, Milovanović je bio najbolji u skoku a Miličić rukom zaustavio loptu koja je išla ka golu. Lukić je odmah pokazao na belu tačku a potom Miličiću pokazao put u svlačionicu. Siguran egzekutor sa penala bio je Milovanović i Radnik je po drugi put poveo.Do kraja utakmice beležimo i crveni karton za goste koji je zaradio strelac drugog gola Milovanović posle starta nad Došljakom tako da se poslednjih deset minuta igralo deset na deset. U poslednjim trenucima utakmice svoj udarac je još jednom oprobao Lekić a Šejić iskusno postavljen loptu šalje u korner.

Borba za opstanak za Slobodu tek počinje. Ovakve utakmice za njih ne znače mnogo ali neredne su veoma bitne jer se radi o protivnicima koji su takođe u problemu oko opstanka. Ukoliko igrači Slobode budu imali ovakav pristup i ovakvu dozu energije u nastavku prvenstva, treba očekivati bolje rezultate užičkog prvoligaša.