Minimalac vredan zlata (video)

IVANJICA – Golom Mftile u 75. minutu Javor Matis je savladao Metalac i sigurno gazi ka plej ofu.

Javor Matis je više nego zasluženo savladao Metalac minimalnim rezultatom 1:0. Ivanjičani su bili rešeni da pobede a Milanovčani da ne izgube i obe ekipe su tokom svih 90 minuta igrale u skladu sa svojim ambicijama. Javor Matis da kontroliše loptu i rezultat, a Metalac da se brani po svaku cenu a gol je za njih i u ovom meču bio misaona imenica. Oko 500 gledalaca nije moglo da uživa u lepoti jer kvalitet terena nije dozvoljavao tečniju igru, a kada se doda da je protivnik sve vreme bio iza lopte onda je jasno da je teško je pronaći rupu u zidu.

Stadion Javora je od danas bogatiji za novi semafor koji akterima umnogome olakšava praćenje utakmice, tako da se polako ali sigurno stvara ambijent u kom će se uživati. Metalac koji sa klupe predvodi Nenad Vanić igrao je u sastavu: Belić, Pavlović (Nikolić 65′), Simović, Otašević, Bondarenko, Stojković (Čumić 73′), Panić, Tomić, Mijić, Rovčanin (Veškovac 56′) i Jovanović. Srđan Blagojević nije imao na raspolaganju Stojakovića, Ristovskog i Kolašinca pa su za Javor Matis starteri bili: Đogatović, Trezić, Milović, Kolaković, Amanović, Milanović (Kiković 73′), Mitošević, Cvetković (Karaklajić 73′), Gafurov, Silva i Tripković (Mftila 62′). Utakmicu  je sudio Majo Vujović a pomagali su  mu Milan Šutulović i Svetozar Živin svi iz Novog Sada.

Udruženje sportskih novinara Moravičkog okruga proglasilo je fudbalski klub Javor Matis za najuspešniji klub u Moravičkom okrugu za 2016. godinu pa je predsednik tog udruženja profesor Aleksandar Stefanović uručio plaketu  kapitenu Javor Matisa Milovanu Miloviću. Već na samom početku utakmice, tačnije u 3. minutu stopostotna prilika za domaće. Gafurov je ostao usamljen po desnoj strani, a onda je idealno pronašao Tripkovića koji se pošteno obrukao kada nije postigao gol iz šanse koju je teže promašiti nego realizovati. Pokušao je isti igrač u 9. minutu posle akcije Silva-Amanović-Tripković još jednom bez promene rezultat. U 15. beležimo solidan pokušaj Gafurova a šest minuta kasnije još jednom prete domaći. Cvetković je izveo korner a Amanovića neće pa neće. Lopta posle njegovog udarca glavom pogađa samo prečku. Usledio je dvominutni prekid u 22.minutu kada je Majo Vujović isključio vidno nervoznog Vanića. Sve vreme je trener Metalca komentarisao odluke glavnog arbitra a onda mu je Vujović pokazao da mora da napusti klupu, što je on uradio ali nekom čudnom putanjom.  U 27. Simović interveniše ispred Gafurova, a u 31. na centaršut Cvetkovića prvo kasni Silva a Amanović ovoga puta prebacuje gol. Gosti su ozbiljnije zapretili u 35. minutu kada je Mijić šutirao pored gola a u 40. je Tomić ciljao pravo u Đogatovića. Poslednji pokušaj u prvom poluvremenu imao je Gafurov ali je i on ostao samo na pokušaju.

I u drugom poluvremenu ista meta isto odstojanje. Javor Matis želi gol a Metalac i dalje u gustom bloku pred svojim golom. Igrao se 52. minut kada je Milanović dugo nosio loptu, pa je prosledio do Cvetkovića a ovaj do Silve, i opet ništa. U 66. Gafurov je bio sebičan posle kontra napada, kao i Terzić u 71. Cvetković mu je proturio loptu kroz iglene uši, a Terzić bira najgore rešenje. Mftila koji je u igru ušao umesto Tripkovića, sve je dobro uradio u 73.minutu ali je završni udarac bio loš. I konačno u 75. minutu velika radost na stadionu pored Moravice. Silva je prošao po levoj strani, ubacio je loptu pred gol gostiju a Mftila pored iznenađenog Belića postiže gol za zasluženo vođstvo Javor Matisa. U 82. svoj udarac proba Silva a u poslednjem minutu utakmice jedina prava prilika za goste. Panić je bio najbolji u skoku, lopta odlazi preko gola ali je u tom duelu došlo do žestokog sudara glavom sa Terzićem. Igrač Javor Matisa je završio u kolima hitne pomoći a Panić je poslednje minute utakmice odigrao sa čalmom na glavi. Iako su domaći utakmicu završili sa desetoricom na terenu rezultat se nije menjao pa je na kraju ostalo 1:0 za Javor Matis.

Čuli ste šta su o utakmici rekli treneri ali ostaje nejasno čime je Nenad Vanić bio iritiran kada je čuo prve reči Blagojevića da bi odmah nakon toga napustio konferenciju za novinare uz želju da domaćin uvek ovako zasluženo dobija utakmice. U izveštaju su bukvalno prikazane sve prilike i poluprilike pa je na gledaocima da procene da li je pobeda Javor Matisa zaslužena ili nije, a Vanić bi ipak morao da se više pozabavi igrom svog tima koji za 90 minuta nije uspeo da konkretnije zaprete Đogatoviću, i nije ni čudno što Metalac već četiri kola nije postigao gol. Sledi pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije a Javor Matis će u 28. kolu koje je na programu 1. aprila gostovati direktnom konkurentu za plej of, ekipi Mladosti iz Lučana.