Metalac nemilosrdan (video)

ČAČAK – U više nego dominantnoj igri favorit iz Gornjeg Milanovca nosi ceo plen iz Čačka

Takmičenje u pionirskoj ligi Moravičko – Zlatiborskog okruga krenulo je ovog vikenda. Borba u troje za prvo mesto na tabeli između Metalca, užičke Slobode i Borca iz Čačka se nastavlja jer su sve tri ekipe u 14. kolu zabeležile pobede . Lider na tabeli Metalac je gostovao u Čačku gde ih je ugostio Čačak 94, poslednjeplasirana ekipa u ligi. Kako ove utakmice znaju da budu veoma opasne jer može doći do opuštanja i sistema „lako ćemo“, trener Metalca Bojan Gojak je tražio maksimalnu ozbiljnost što su njegovi puleni i uradili pa su lako i ubedljivo slavili rezultatom 3:0. Metalac je igrao u sastavu: Žižović, Jeftović, Brković, Savković, Milivojević, Petrović, Dušan Milovanović, Milović,  Veljko Milovanović i Mirković. Domaći Čačak 94 Metalcu se suprotstavio sa ekipom: Čičić, Marić, Milutinović, Tomašević, Nerandžić, Bogdanović, Matović, Karadžić, Šuluburić, Glišović i Milajac. Utakmicu je sudio Petar Piper, a pomagali su mu Pavle Davidović i Nemanja Tomić svi iz Čačka.

Fudbaleri Metalca su od prvog sudijskog zvižduka imali potpunu dominaciju i tako svom protivniku stavili do znanja da neće dozvoliti nikakvo iznenađenje. Već u 5. minutu posle kornera koji je izveo Brković  lepu priliku za postizanje gola imao je Petrović, ali nije bio precizan.  U 15. je Nikolić sve lepo uradio, poigrao se sa odbranom Čačka 94 nakon čega je usledila loša zvrašnica. Najbolji strelac Metalca i lige Milović šutira sa 20 metara a golman domaćih loptu izbacuje u korner. Čovek zadužen za prekide kod Milanovčana je Brković još jednom izvodi korner i opet gađa Nikolića. Ishod isti kao iz 5.minuta. Metalac do prednosti dolazi u 22.minutu. Brković je poslao loptu u šesnaesterac domaćina, Nerandžić je katastrofalno pogrešio a Milović to ne prašta.Mogli su Milanovčani veoma brzo da dupliraju prednost ali je Nikolić iz veoma povoljne prilike loptu poslao pored gola. Pitanje pobednika je rešeno u poslednjem minutu prvog poluvremena. Mirković je šutirao veoma precizno sa 16 metara i pogodio levi donji ugao nemoćnog golamna Čačka 94. Rezultatom 0:2 završeno je prvo poluvreme.  Ništa drugačija slika nije bila u drugom poluvremenu. Metalac je imao inicijativu sve vreme i to je krunisao golom u 4.minutu nastavka. Posle duže akcije i još jedne nespretne intervencije domaće ekipe Milović se najbolje snašao i doveo svoju ekipu do prednosti od 3:0. Nakon toga beležimo još prilika za goste iz Gornjeg Milanovca –  Nikolić u 45.minutu… pa minut kasnije solidan pokušaj Milovića … u 62. je probao rezervista Mijatiović… a u 67. Milovanović…Poslednju priliku na utakmici videli smo u 75.minutu kada je Milović propustio šansu za het trik. Na kraju očekivano i zasluženo Čačak 94 – Metalac 0:3.

Ono što prvo pada u oči jesu uslovi u kojima igraju ova deca. Želimo da nam fudbal pređe na neki viši nivo, a decu teraju da igraju u uslovima koji su sve samo nisu fudbalski. Možda se neko rukovodi geslom, ako igrači od malih nogu nauče da barataju loptom po ovakvim terenima, onda će na pravim biti virtouzi. Pa nisam baš siguran da su Mesi i Ronaldo igrali na ovakvim terenima pa su usled toga postali takvi majstori na lopti. Očigledno je da želimo mnogo a zauzvrat dajemo malo.