Metalac minimalac (VIDEO)

POŽEGA – Metalac je minimalnim rezultatom 1:0 savladao domaću Slogu i kući odneo sva tri boda.

Kadeti Sloge poraženi su na domaćem terenu od Metalca i tako u prva četiri kola zabeležili drugi poraz. Nisu blistali ni jedni ni drugi, ali gosti su bili spretniji i srećniji pa ceo plen pripada njima. Danko Filipović trener Metalca odredio je ekipu u sastavu: Spasojević, Jevtović, Petrović, Mimović, Milivojević, Vanić, Pešović, Ćirković, Luković, Mirković i Bogdanović. Bojan Brajković koji sa klupe predvodi Slogu opredelio sa za sastav: Mladenović, Tanović, Marjanović, Radojičić, Laketić, Krsmanović, Tošić, Petrović, Mandić, Paunović i Pelivanović. Utakmicu je sudio Pavle Vasiljević iz Kragujevca a pomagali su mu sugrađanin Srđan Dimitrijević i Uroš Radovanović iz Gruže.

Veoma rano su gosti došli do prednosti. Igrao se peti minut kada je Pešović uspeo da pošalje loptu pred gol Sloge. Činilo se da će ona biti lak plen za Mladenovića ali Bogdanović nije tako mislio. Pratio je reakciju golmana Sloge do kraja a onda je ni kriv ni dužan postao strelac vodećeg gola. U 16. beležimo dobar pokušaj Paunovića koji je odlično šutira sa 18 metara a Spasojević nekako uspeva da loptu prebaci preko gola. U 22. Krsmanović je pokušao glavom posle kornera a Spasojević ovoga puta više nego siguran. Luković je u 28. lukavo iz slobodnog udarca gađao desni gornji ugao i bio za malo neprecizan, da bi Pešović u dva navrata bio neodlučan pa do kraja poluvremena nije došlo do promene rezultata.

U nastavku prvi prete gosti posle kornera sa desne strane a kapiten Metalca Milivojević glavom šutira pravo u Spasojevića. Na drugoj strani uzvraća Paunović, a idealnu priliku posle očajne reakcije odbrane domaćih ne koristi Bogdanović. Laketić je na trenutak uspeo da pobegne odbrani Metalca a u završetku akcije niti je šutirao niti asistirao. Poslednji udarac u okvir gola uputio je Ćirković posle kornera Bogdanovića a Spasojević bez problema dolazi do te lopte. Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika pa Metalac iz Požege odnosi sva tri boda.

Slogi je ovo bio drugi poraz a Brajkovića treba da brine 11 primljenih golova u četiri odigrana kola. Na drugoj strani napad nije bio efikasan, postigao je samo pet golova pa kad se podigne nivo igre i ti segmenti će biti popravljeni. Metalac ima tri pobede i jedan poraz i nalazi se u vrhu tabele sa 9 bodova, a u sledećem kolu na svom terenu dočekuje kraljevački Apolon.