Manjak sreće (video)

IVANJICA – Dobra igra, dosta prilika za Javor Matis ali slađa polovina plena putuje na Banjicu.

I pored velike želje da se ostvari prva pobeda na domaćem terenu fudbaleri Javor Matisa nisu uspeli u tome. Odoigrali su nerešeno 1:1 protiv Rada mada su stvorili veliki broj prilika koje nisu realizovali tako da građevinari zadovoljniji putuju kući. 800 ljubitelja fudbala videlo je dosta dinamičnu igru oba rival sa dosta trčanja i duela i takva igra slađu polovinu donela je gostima iz Beograda. Veselinović se opredelio za stratnu postavu: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović (Sević 83′), Đokić, Tomanović (Cvetković 77′), Eliomar (Gafurov 46′), Spremo, Stojaković i Bjedov. Petrović nije mogao da računa na Ćuluma pa je Rad igrao u sastavu: Dejanović, Vico, Obradović, Maraš, Ljubinković, Drinčić, Mladenović (Denić 74′), Lutovac, Veselinović (Petković 65′), Stanojević i Đenić (Dabić 87′). Utakmicu je sudio Vlado Glođević iz Vrbasa sa svojim pomoćnicima Svetozarom Živinom i Milanom Šutulovićem oba iz Novog Sada. Četvrti sudija je bio Novak Simović iz Lovćenca.

javor-rad10Za Javor Matis je utakmica protiv Rada trebala da bude inicijalna kapisla za bolje igre i pomeranje u sredinu tabele. I kako su najvaljivali Ivanjičani su tako i krenuli. Žustro, bez pardona sa željom da što pre dođu do prednosti. U 8.minutu je viđena brza akcija domaćih koju nije adekvatno završio Đokić, a da ni gosti neće biti bezopasni pokazao je  najistureniji napadač Rada Đenić dva minuta kasnije kada je bio očajan u završnici. U 11. minutu moglo je da bude mnogo opasnije za gol Rada. Đokić  je oduzeo loptu  na sredini terena ali se najiskusniji igrač u Javor Matisu, Stojaković  opredelio za lošije rešenje tako da od ove situacije nije bilo ništa. 15.minut donosi zasluženo vođstvo domaće ekipe. Lopta od Karišika ide ka Amanoviću koji iz prve proigarva Eliomar. Brazilac na travi ostavlja Maraša a onda idealno spaja sa golom Bjedova koji sa lakoćom postiže svoj treći gol u ovom prvenstvu. Danas za igru raspoloženi Spremo oprobao je svoj udarac u 22.minutu, da bi strelac prvog gola Bjedov mogao mnogo bolje da reaguje minut kasnije na centaršut Terzića. Gosti do izjednačenja dolaze u 25.minutu. Silva j došao do lopte na centru i umesto da krene ka protivničkom on okreće prema svom golu. Na to se nadovezuje i izgubljena lopta od Lutovca što je bilo kobno za njegovu ekipu. Usledio je beg po desnoj strani dobar centaršut koji Đenić pretvara u gol. Mogao je Rad do vođstva u 40.minutu kada je Karišik loše procenio let lopte, Đenić pokušao da uzvrati asistenciju Lutovcu ali je Đogatović bio brži pa je posle požrtvovane intervencije morao da dobije i medicinsku pomoć.

Radu je pripao početak drugog poluvremena. Mladenović je u 50.minutu pronašao rupu u odbrani domaćina, ušao u šesnaesterac, nakon čega sledi udarac a lopta pogađa stativu. U 52. Đenić i Lutovac su prevarili kompletnu odbranu Javor Matisa, a Đogatović odličnom intervencijom loptu šalje u korner, da bi golman domaćih još jednom dobro intervenisao ovoga puta nakon udarca Stanojevića u 54.minutu. Od tada Javor Matis preuzima igru u svoje noge pa beležimo priliku Bjedova u 60.minutu. Terzić je uputio upotrebljiv centaršut a centarfor Javor Matisa isperd Maraša lukavo šutira. Odlični Spremo u 62. dugo nosi loptu, izdržava sve duele a Maraš umalo da zatrese sopstvenu mrežu. Nakon izvedenog kornera više nego dobar pokušaj Sprema za malo neprecizno. U 68. Đokić se našao u prilici, doduše iskosa sa leve strane ali mu to nije smetalo da natera Dejanovića na interveciju da bi Stojaković loše zahvatio odbijenu loptu i poslao je visoko preko gola.Veselinović u 77.minutu uvodi u igru Cvetkovića, a on minut kasnije pokazuje kakvu šut ima. Prekid sa 25 metara, odličan udarac ali se isprečila stativa. Priliku da reši pitanje pobednika imao je Bjedov u 86.minutu. Cvetković ga je lepo pronašao, on prevario Maraša i kada je trebao da realizuje dobru priliku usledio je očajan udarac pravo u golmana Dejanovića. U nadoknadi vremena Rad je zapretio preko rezerviste Petkovića kojeg je idealno pronašao Drinčić ali je Đogatović bio na visini zadatka i tako spasao svoju mrežu.

Javor Matisu ostaje žal za propuštenim prilikama, a ovo je bila najbolja partija koju su u dosadašnjem delu prvenstva prikazali pred svojim gledaocima. Ekipu pre derbija Moravičkog okruga u Čačku protiv Borca očekuje u sredu i šesnaestina kupa Srbije u kom gostuju u Novom Sadu na Slanoj bari prvoligašu Proleteru.