Lider se provukao u Užicu (video)

UŽICE – Iako je u 27.minutu gubila 0:2, Sloboda se rezultatski vratila u život i na kraju je samo sreća spasila lidera Prve lige Srbije da doživi svoj drugi poraz u prvenstvu.

sloboda-backa1Sloboda i Bačka su podelili bodove ali i jedna i druga ekipa mogu da žele za celim plenom. Bačka jer je već u 27.minutu imala prednost od 2 gola razlike, a Sloboda jer je stigla rezultatski minus, nakon čega je u samoj završnici meča propustila dve odlične prilike za pobedu. 500 ljubitelja fudbala videlo je pravu takmičarsku utakmicu u kojoj se rivali nisu štedeli po veoma teškom terenu za igru. Meču je prisustvovao bivši igrač Slobode i Partizana i proslavljeni trener Radomir Antić, koji se trenutno nalazi u Užicu i nije hteo da propusti priliku da pogleda današnji meč.
Sloboda je igrala u sastavu: Tasić, Marjanović, Vučković, Babić, Vidić, Miličić, Milanović (Vuk Đurić 90′), Dolmagić (Džejkobs 67′), Đorđević, Vukojičić, Jeremić (Stefan Đurić 77′). Bačka: Čučković, Zogović (Bjeloš 82′), Stanković (Ponjević 65′), Ilić, Radović, Mojsilović, Bajić, Balabanović, Čeković, Trivunović, Milovac (Galić 55′). Utakmicu je sudio Jovan Grujić iz Niša sa svojim pomoćnicima Denisom Ferčekom iz Aleksinca i Dejanom Dimitrijevićem iz Vranja.

Ristanović je utakmicu počeo sa pojačanim veznim redom, bez izrazitog špica, a najistureniji su bili Vukojičić i Jeremić. Na drugoj strani Bačka se u prvih pola sata igre pokazala kao odlična ekipa, koja u svakom trenutku zna šta hoće, predvođena iskusnim Trivunovićem i Mojsilovićem. Takvu igru gosti su materijalizovali na isteku 22.minuta. Golu je prethodila prilika Čekovića koji je bio najviši u skoku a Tasić za svaki slučaj loptu šalje u korner. Nakon udarca iz ugla, najsnalažljiviji je bio štoper Bačke Radović za radost i vođstvo gostiju. Nakon samo pet minuta igre Bačka je duplirala svoju prednost. Mojsilović je prošao kao tenk kroz sredinu terena, pravovremeno uposlio Milovca koji precizno pogađa donji levi ugao i Tasić je po drugi put morao da vadi loptu iz svoje mreže. Imali su gosti lepu priliku da reše ovaj meč kada je Marjanović posle udarca Čekovića u 31.minutu, loptu izbacio sa gol linije. I kao da su gosti pomislili da je kraj i da su se fudbaleri Slobode predali. Ali nije bilo tako. U život ih vraća gol u 39.minutu. Agilni Jeremić je prošao po desnoj strani i kada je došao u poziciju da centrira to je i uradio. Ilić, u želji da izbaci loptu u korner, pogađa sopstvenu mrežu i donosi rezultatsku neizvesnost. Nisu tu stali domaći igrači. Osetili su paniku u redovima Bačke a erupciju oduševljenja donosi 42. minut. Ne samo zbog izjednačenja već i načina na koje je ono stiglo. Još jednom je Vukojičić uočio usamljenog Jeremića nakon čega je usledila majstorija i gol za pamćenje. Precizan udarac sa linije šesnaesterca, a lopta je ubila pauka u desnim gornjim rašljama Čučkovićevog gola.Rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti u 49. minutu kada je Bajić proigrao Mojsilovića a on ometan od Babića šutira pored gola. Od tog trenutka Sloboda je bolji rival, igra dosta sigurnije i jače pa stvara par dobrih prilika za postizanje gola. Džejkobs koji je u igru ušao u 67.minutu umesto Dolmagića, imao je priliku posle samo jednog minuta provedenog u igri. Đorđević je loptu uputio ka nejmu, iz igre je ispao Radović a Džejkobs u želji da se upiše u strelce šutira, iako je na drugoj strani imao bolje postavljenog Jeremića. U 87.minutu Đorđević je odlično šutirao, pored gola. Domaći su tražili penal u 89.minutu, posle starta Stankovića nad Marjanovićem, ali je pištaljka Grujića ostala nema.Šansu utakmice promašio je Stefan Đurić u 90. Džejkobs je idealno centrirao a mladi napadač Slobode zakasnio za milisekundu da ubaci loptu u gol i tako nagradi svoju ekipu za veoma kvalitetnu igru protiv lidera na tabeli.
Sloboda je pokazala da može i da je inspirišu ekipe iz vrha tabele. U današnjem meču su se velikom borbom i kvalitetnom igrom vratili iz mrtvih i uspeli da ostanu neporaženi, čak šta više mogli su i do celog plena. U sledećem kolu Sloboda gostuje Kolubari, a raduje vest da će u konkurenciji za sastav biti i Milekić koji se oparavio od povrede ramena.