Lider potvrdio lidersku poziciju (VIDEO)

IVANJICA – Inđija je u Ivanjicu doputovala kao lider na tabeli i posle pobede od 3:1 nad Javor Matisom tu i ostaje.

U Ivanjici je počela Nušićijada ali navijačima Javor Matisa posle derbija sa Inđijom ništa nije smešno. Inđija nosi sva tri boda sa stadiona pored Moravice i na taj način najozbiljnije otkriva svoje ambicije za ovu sezonu. Goran Dragoljić je malo promenio tim u odnosu na onaj koji je savladao Rad pa je njegova ekipa igrala u sastavu: Vukašinović, Nedeljković (Plavšić 81’), Vukajlović, Kovačević (Đokić 65’), Milosavljev (Kukolj 65’), Jovanović, Žakula (Đurić 90’), Stojanović, Desančić (Riznić 81’), Rađen i Ignjatović. Milovan Milović bez mnogo dileme; Lazović, Vico, Momčilović, Petrović, Jevremović, Zvekanov (Luković 72’), Balabanović (Grabež 63’), Silva (Jović 82’), Nikolić (Dimitrijević 72’), Tanko i Odita (Maričić 72’). Utakmicu je sudio Lazar Lukić sa svojim pomoćnicima Draganom Bogićevićem i Bojanom Banovićem, svi iz Beograda.

Javor Matis je poveo već u 3. minutu. Jevremović je izveo slobodan udarac sa leve strane, stvorila se gužva u šesnaestercu gostiju da bi na kraju Kovačević neoprezno startovao nad Zvekanovim a Lukić odmah prst uperio u belu tačku. Silva je bio više nego siguran izvođač najstrože kazne kada je loptu poslao u jednu a Vukašinovića na drugu stranu. Gosti preuzimaju inicijativu pa u 15. minutu opasno prete preko Žakule a na kraju Milosavljev pogađa prečku. Minut kasnije solidan udarac Žakule pravo u Lazovića da bi u 18. bilo 1:1. Ignjatović je dobio loptu na desnoj strani i nosio je do protivničkog šenaesterca, ona se na na njegovu sreću odbija do usamljenog Desančića koji takvu priliku ne propušta i donosi izjednačenje. Nakon toga domaćin je opasniji pa Tanko u 23. ima odličnu priliku koji je stvorio iz solo prodora, a Silva u 26. pogađa stativu. Mogao je Javor Matis do prednosti u 34. kada je Tanko šutirao glavom posle centaršuta Jevremovića a na drugoj strani je udarcem sa distance probao Nedeljković. Nešto slično je pokušao raspoloženi Tanko u 41. minutu a vredan pažnje je bio i volej Silve u 43. minutu. Poslednju priliku videli smo u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Lazović bio brži od Milosavlejva pa se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice prvi preti Jevremović a Vukašinović odlično interveniše. Neiskusni Petrović je ispao iz igre na samoj sredini terena i omogućio Kovačeviću da razvije kontranapad Inđije koju nije realizovao Milosavljev. Đokić je u igri ušao u 65. a samo 3 minuta kasnije bio je inicijator akcije iz koje je Inđija povela. Raspala se odbrana Javor Matisa Đokić je dugo nosio loptu a onda je Žakula izuzetno preciznim udarcem pogodio malu mrežu i doveo Inđiju do prednosti od 2:1. Ubrzo zatim Nedeljković ne koristi idealan centaršut Milosavljeva,  da bi se u 70. nazreo pobednik ove utakmice. Još jednom je odbrana Javor Matisa loše odregovala lopta je duho bila u i oko njihovog šesnaesterca da bi na kraju od Desančića došla pravo na glavu Milosavljeva kojem nije bilo teško da zatrese mrežu domaće ekipe. Pokušao je Tanko da vrati neizvesnost u  utakmicu kada je dobro šutirao u 75. minutu a u nadoknadi vremena isti igrač nije imao sreće jer je njegov udarac izblokirao Jovanović.

Ovakvi porazi nisu neuobičajeni za ekipe u stavranju. Milović sa svojim stručnim štabom ima još mnogo toga da uradi kako bi ekipa rasla. Prošla su tek četiri kola, i prvenstvo se tek zahuktava tako da nema mesta panici. U narednom kolu Javor Matis gostuje u Beogradu domećem Žarkovu.