Košarkaši Zlatibora pobedili Pirot

PIROT – Košarkaši Zlatibora pobedili su Pirot rezultatom 88:76 na gostovanju u okviru 22. kola Košarkaške lige Srbije. Čajetinski sastav došao je do 16. pobede u prvenstvu zahvaljujući preokretu u trećoj četvrtini, a u nedelju ih očekuje derbi sa Vojvodinom.

Jedan od junaka pobede je Nemanja Protić sa 21 poenom i sedam asistencija za svih 40 minuta u igri, dok je Dušan Kutlešić ubacio 16 poena posle tri meča pauze zbog korona virusa. Dobar meč je odigrao Dragoslav Papić sa 13 poena, dok su po 10 postigli Andrija Marjanović i Brendon Mekoj, a doprinos u seriji tokom treće četvrtine dao je i Aleksa Čabrilo sa osam poena i šest skokova.

Sa druge strane, u pirotskom timu 15 poena je postigao Miloš Vraneš što mu je rekord sezone, a poen manje je imao bivši igrač Zlatibora Mladen Pantić.

Prva četvrtina protekla je u rezultatskom egalu, iako je Zlatibor imao prednost od sedam poena. U drugom kvartalu se takođe igralo koš za koš, ali se domaći u finišu poluvremena odvajaju na devet poena razlike. U nastavku je ekipa Strajina Nedovića zaigrala bolju odbranu i serijom poena je napravila preokret pa treću četvrtinu rešila u svoju korist sa 24:9. U poslednjoj četvrtini kako je odmicalo vreme, sve je bilo jasnije da se Pirot ne može vratiti u meč i bodovi su otišli u Čajetinu.

Zanimljivo da su obe ekipe ubacile po devet trojki, Zlatibor iz više pokušaja, ali je razliku napravio pogocima iz reketa i kontranapada.

Čajetinci su u oba meča ove sezone pobedili Pirot i sa šestom pobedom u gostima sada imaju skor 16/5, dok je tim Filipa Soceka na učinku 7/15 i predstoji im borba za opstanak u kojoj će učestvovati polovina klubova lige.

Izvor: Zlatiborpress