Košarkaši Zlatibora pobedili ekipu Niša

ČAJETINA – Da se najteže dobijaju unapred dobijene utakmice odličan dokaz je utakmica 18. kola.Ali na kraju slavilo je Zlatibora rezultatom 77:67 uz dosta strepeli za nju.

kk zlatiborIako poslednjeplasirani Nišlije su igrale hrabro i da nisu katastrofalno šutirali slobodna bacanja(samo 4 pogođena od 16 pokušaja), neizvesnost bi bila i veća. Zlatibor je imao konstantnu prednost ,koja je iznosila i 16 poena (54:38), ali su gosti na četiri minuta do kraja uspeli da smanje zaostatak na samo četiri poena (66:62).Tada su Cenić i Jovanović promašili po dva bacanja i domaćin je mirno priveo susret kraju.
Za Zlatibor zbog povreda nisu igrali Mićević i Vasić pa su šansu dobili igrači koji do sada nisu imali veću minutažu. Najbolji u Zlatiboru bili su Marić koji je ostvario indeks uspešnosti 31 i Đokić čiji je indeks vio 26. Interesantno je da je ukupni indeks domaćina bio 94 a gostiju samo 40, iako je na kraju razlika bila samo deset poena. Čajetinci su očajno šutirali za tri poena(3 od 17) i imali čak 23 izgubljene lopte .Nišlije su za tri poena šutirali 7 od 22 a izgubili su 13 lopti.Kod gostiju bolji od ostalih bili su Gaćinović , Cenić i Tričković.
U dvorani KSC Čajetini pred 400 gledalaca meč su sudili Dašić,Arsić i Savić.
Zlatibor je igrao u sastavu Tmušić 2, Peković 7, Radović, Numanović 4, Vasić,Petronijević 3, Majstorović 8, Đuričić, Smolović 10, Marić 23, Mićević, Đokić 20
Nišlije su se suprostavili u sastavu Stojanović 7, Cenić 12,Sekulić 5, Jovanović 7, Gaćinović 15, Perić, DŽunić 5, Spasić 2, Petrović, Simović , Tričković 12, Milanović 2
U narednom kolu Zlatibor dočekuje ekipu Pirota i pobeda u tom susretu definitivno bi novajliji u ovom rangu donela znatno mirniju situaciju u nastavku prvenstva. Zlatibor je i dalje sigurni osmi na tabeli sa 9 pobeda i 9 poraza.