Košarkaši Slobode savladali Sutjesku (VIDEO)

BANJA LUKA – Užički košarkaši posle tvrde takmičarske utakmica, savladali su ekipu Sutjeske iz Nikšić rezultatom 81:78 (39:32).

Solidna prva četvrtina košarkaša Slobode. Od starta su pokušali i uspeli da nametnu trčanje kao glavnu karakteristiku svoje igre, odnosno, da osujete pozicioni napad i kontakt igru ekipe Sutjeske. Bilo je tu, razume se, i grešaka, promašenih otvorenih šuteva, a kraju prve deonice 16:13. I duž celog drugog perioda košarkaši Slobode igraju svoju igru, što im donosi prednost na poluvremenu (39:32).

Na početku drugog dela ekipa Sutjeske staje u zonsku odbranu, a košarkaši Slobode su počeli da greše, što Nikšićani koriste za seriju 14:03, i prelazak u vođstvo.Ipak, krajem četvrtine Stepanović vezuje dve trojke, Pažin pogađa penale, i to ekipi Slobode ipak donosi mali plus pred poslednjih 10 minuta (61:59).

Četvrta deonica bila je prepuna uzbuđenja, rezultatskih amplituda i kao takva jako nezgodna za ljubitelje košarke sa nešto tanjim živcima. Pri rezultatu 75:73 za Slobodu, Đorđe Pažin postiže vrlo važnu trojku koja je, ispostaviće se, usmerila utakmicu na vodenicu Užičana. U penal završnici koja je usledila Slobodini mladići su uglavnom sigurni i na kraju beleže trijumf.

Košarkaši Slobode posle 7 odigranih utakmica u ABA 2 ligi imaju skor 5 pobeda i dva poraza.

Izveštaj: Đorđe Stanojčić/ZooMUE, foto: ABA liga / Dragana Stjepanović