Konačno tri boda kod kuće (VIDEO)

POŽEGA – U 9. kolu Srpske lige Zapad fudbaleri Sloge pobedili ekipu Mladog radnika 2:0. Dvostruki strelac za Slogu bio je Stamenić u 64. i 79. minutu.

Sloga je konačno uspela da osvoji tri boda na svom terenu. Savladali su neambiciozni Mladi radnik rezultatom 2:0 u utakmici koja se igrala samo na jedan gola.

Mladi radnik je igrao u sastavu: Stoisavljević, Sokolović, Ostojić (Dragićević 71’), Panić, Mladenović, Lazar Đorđević
(Starčević 75’), Tasić, Martinović, Ilija Đorđević, Stanisavljević (Janušević 46’), Stanić (Luka88’).

Na drugoj starni Jovan Nikitović nije mnogo razmišljao već je uz samo jednu izmenu izveo na teren ekipu koja je pobedila Budućnost: Radić, Kolarević, Drašković, Milunović,Žerjal, Božić, Lazarević (Bukvić 86’), Gogić, Stamenić (Krsmanović 90’), Plazinić i Vranić(Vasiljević 84’).

Utakmicu je sudio Dobrivoje Šišmanović iz Topole, prvi pomoćnik je bio Nikola Manojlović a drugi Andrea Milošević oboje iz Kragujevca.

Prvu izgledniju priliku gledamo u 24. minutu posle kornera sa desne strane kada su se gosti nekako snašli i izbacilu loptu van igre, za još jedan udarac iz ugla. Ovoga puta Milunović je bio najbolji u skoku i lopta pogađa prečku a Plazinićev udarac blokiraju odbrambeni igrači Mladog radnika. Samo pola minuta kasnije Kolarević je odlično ubacio loptu pred gol Požarevljana a Vranić nije dobro zahvatio loptu glavom pa od vođstva Sloge nije bilo ništa.

U 37. je solidno pokušao Stamatović ali ni on nije bio precizan pa lopta odlazi i pored i preko gola. Još jednu priliku za postizanje gola imali su domaći ovoga puta u 43. minutu. Po ko zna koji put gosti su želeli da opstruišu igru tako što ostaju da leže na travi ali domaćin nije hteo da izbaci loptu van igre. Ona dolazi do Gogića koji je šutirao a ispred gola je intervenisao Ostojić i nekako otklonio opasnost ispred svog gola.

Početkom 48. minuta Gogić je izveo slobodan udarac, Vranić je šutirao glaovom ali je to bilo preslabo da sesavlada Stoisavljević.

Pokušao je i Gogić u 53. solo prodorom kadaje zadnji dodir sa loptom bio malo jači što je dalo prostora golmanu Stiosavljeviću da interveniše i loptu pošalje u korner.

Konačno u 64. minutu Sloga dolazi do više nego zasluženog vođstva. Bila je to odlična akcija domaćina, Kolarević je bio mnogo brži od svog pratioca uputio je odličan centaršut sve je lepo pratio Stamenić i posle 333 minuta Sloga postiže gol na svom terenu.

Samo što su gosti pošli sa centra kapiten Mladog radnika Tasić startovao je nad jednim igračem Sloge što je po mišljenju Šišmanovića bilo za žuti karton. Kako je Tasić već imao žuti karton morao je ranije na kupanje a njegova ekipa je ostala sa desetoricom na terenu.

Pitanje pobednika rešio je Stamenić u 79. minutu. Lepo se oslobodio svog najbližeg pratioca poneo loptu par metara i uneo je u zonu šuta a svaki dalji komentar je suvišan. Mogao je Stamenić do het trika u 88. minutu. Sve je lepo uradio ali završnica je bila slaba.

Sloga je konačno realizovala svoju inicijativukoju je imala tokom svih 90 minuta i došla do prve pobede na svom terenu u jesenjem delu prvenstva. Ono što je vidljivo jeste to da Sloga iz utakmice u utakmicu napreduje i da poprima obrise ozbiljne ekipe koja će biti više nego ozbiljan takmac svim ekipama u Srpskoj ligi zapad.

Autor: Zoran Kanački/ZooMUE