Konac delo krasi (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u poslednjem, 17. kolu, jesenje sezone deklasirala Železničar iz Lajkovca rezultatom 7:0.

Bilo je očekivano da Sloga osvoji bodove protiv Železničara, a Požežani su svoj 14. trijumf u jesenjem delu sezone začinili rekordnom pobedom od 7:0.

Kako je proglašena trodnevna žalost povodom upokojenja patrijarha Irineja, pre početka utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast poglavaru Srpske parvoslavne crkve.

Železničar je u Požegu doputovao sa samo 12 igrača, što dovoljno govori  u kakvom se stanju nalazi klub iz Lajkovca. Srđan Jovanović je na teren izveo one igrače koji su se odazvali za ovaj meč: Petrović, Đermanović (Pantelić 46’), Mitrović, Tintor, Živković, Đukić, Pavlović, Mijušković, Stanojević, Rakić i Radibratović. Aleksandar Petaković nije mogao da računa na Željka Tasića pa je njegova ekipa igrala u sastavu: Nikola Tasić, Kolarević, Nikolić (Vlašić 46’), Glišović (Cerović 46’), Janjić, Marković, Ristić, Šarčević (Stanić 51’), Jovanović, Plazinić (Janković 63’) i Lukić. Utakmicu je sudila sudijska trojka Dobrivoje Šišmanović iz Topole, glavni, Miloš Živanović iz Kostolca prvi pomoćni i Dejan Đorđević , Malo Crniće kao drugi pomoćnik.

Gosti su veoma hrabro krenuli na početku meča, i tada se činilo da će zadavati više problema domaćinu. U 5. minutu je Đukić odlično prošao pored Nikolića a u nastavku akcije je dobro šutirao Radibratović. Tasić krajnjim naporom spašava svoju mrežu. Uzvratio je na drugoj strani Šarčević u 7. minutu kada je natrčao na loptu posle centaršuta Janjića ali nije bio precizan.

Sloga dolazi do prednosti u 12.minutu. Ristić je odlično uočio Kolarevića koji se namešta i šalje idealan centaršut, na 6 metara od gola Petrovića. Plazinić hvata na spavanju štopere Železničara i glavom loptu smešta iza leđa nemoćnog golmana Petrovića.

Mogao je Plazinić do svog drugog gola u 15. minutu kada je iz izgledne prilike šutirao pored gola.

Već u 20. je bilo 2:0. Plazinić je dobio loptu na levoj strani, video je kako Ristić stiže i prosledio mu loptu. Imao je vremena Ristić da se namesti i precizno pogodi donji desni ugao Petrovićevog gola. Uzvratio je Ristić asistenciju Plaziniću u 24. minutu. Loše postavljena odbrana gostiju, Plazinić je izbegao ofsajd poziciju, idaelno primio loptu na grudi i lako savladao Petrovića za 3:0.

Nisu tu stali domaći pa su u poslednjem minutu prvog poluvremena došli do prednosti od 4:0. Nikolić je dobio loptu na centru i krenuo je ka golu gostiju. Kao da su se uplašili kapitena Sloge, svi su se sklanjali a onda je usledio udarac. Petrović je kratko odbio loptu, na nju je natrčao najbolji strelac Sloge Jovanović i postigao svoj 11 gol u ovoj sezoni. Rezultatom 4:0 je završeno prvo poluvreme.

Petaković je na startu drugog poluvremena izvršio tri izmene, iz igre je izveo Nikolića, Glišovića i Janjića a na teren poslao Vlašića, Cerovića i Davidovića. I Jovanović je iskoristio priliku pa je izvršio jedinu izmenu koju je mogao, iz igre je izašao Đermanović a na teren je ušao Pantelić.

Razumljivo je da je opao ritam u nastavku ali je i pored toga Sloga postigla još tri pogotka i viđeno je par prilika na obe strane. Prvi je zapretio raspoloženi Đukić kada je pobegao Vlašiću i šutirao pravo u dobro postavljenog Tasića, a na drugoj strani je uzvratio Lukić. Mogao je Mijušković bolje posle prilike u 59.minutu ali je lopta posle njegovog udarca otišla preko gola.

Plazinić je svoj het trik postigao u 62. minutu. Dodavali su se Pantelić i Petrović da bi golman Železničara pomislio da je bolji igrač od Plazinića koji mu uzima loptu i bez ikakvih problema je šalje u prazan gol, za 5:0.

Odmah nakon toga Plazinić izlazi iz igre a na teren ulazi Janković. Prvi put preti u 71. minutu kada Petrović brani ali dva minuta kasnije napadač Sloge ne greši. Jovanović je dugo imao loptu na desnoj strani, čakao i dočekao. Poslao je loptu pred gol gostiju, svi igrači Železničara uključujući i Petrovića su nemo gledali šta se dešava, a onda je Janković glavom neometan postigao svoj prvi gol u ovoj sezoni, za 6:0.

Još jednom je pokušao Mijušković ovoga puta u 76. minutu udarcem sa 20 metara, ali je Tasić bio oprezan i došao do te lopte.

Konačan rezultat ove utakmice postavlja Janković u 83.minutu. Lukić je odlično centrirao a Janković još bolje reagovao i glavom smestio loptu iza leđa Petrovića za krajnjih 7:0.

Sloga je furiozno odigrala jesenji deo sezone. 14 pobeda, tri nerešena ishoda uz gol razliku 51:8. Jedina su ekipa koja nema poraz u svim takmičenjima srpskih liga i više nego zasluženo nose epitet jesenjeg šampiona.

Ostaje poslednja utakmice sezone u finalu opštinskog kupa gde ih čeka prvi pratilac i najveće iznenađenje u Srpskoj ligi Zapad Budućnost iz Arilja.