Kec u Ivanjici (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u 13. kolu Super lige Srbije golom Piščevića u 90. minutu savladao niški Radnički.

Javor Matis je došao do sva tri boda u utakmici protiv Radničkog koja je u kao i dve prethodne između ova dva protivnika bila izuzetno nervozna. Nišlije su skoro celu utakmicu igrali sa deset igrača jer je Marković dobio crveni karton već u 7. minutu, Luković nije iskoristio jedanaesterac, Radnički se odlično branio ali je na kraju pobeda pripala domaćoj ekipi.

Radnički koji sa klupe predvodi Milan Đuričić je nastupuo sa dosta izmenjenim sastavom u odnosu na ekipu koja je savladala Partizan. Neki igrači su se preselili na klupu, Gavrić je pozitiovan na koronu dok u protokolu nije bilo ni Pantelića strelca jedinog gola protiv crno belih, pa su Nišlije imale startnu postavu: Ristić, Aksentijević (Đuranović 90+8), Marković, Lazić (ž), Ćirković (Mitrović 90+8), Kovačević, Petrović, Stojiljković (Bjeličić 46′), Đuričković (Stevanović 87′), Momčilović i Milovanović (Kojić 64′). Igor Bondžulić je na drugoj strani izveo potpuno isti sastav kao u Beogradu: Lazović, Maričić, Jevtić, Otašević (ž), Pavišić (ž) (Mladenović 62′), Jevremović (ž), Zvekanov (Radivojević 14′), Piščević, , Šćepanović (Sević 85′), Luković i Ilić (Rušević 85′). Utakmicu je sudio internacionalac Srđan Jovanović a pomagali su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović.

Želeo je domaćin da potvrdi dobar rezultat iz Beograda pa je ozbiljno zapretio već u 4. minutu kada je Ilić bio mnogo brži od Lazića, bio je malo i povučen ali je ipak uspeo da šutira. Ristić je odbranio a na odbitak ne stiže Šćepanović. Radnički u 7. minutu ostaje sa deset igrača. Luković je upravo Markoviću oduzeo loptu na protivničkoj polovini,ona dolazi do Zvekanova a štoper Radničkog nekontrolisano startuje i dobija direktan crveni karton. Marković se pravdao da nije udario Zvakanova ali je vezni igrač Javor Matisa morao iz igre jer nije mogao da nastavi utakmicu i umesto njega je na teren ušao Radivojević. Slobodan udarac je izveo Maričić, zamalo pored gola.

Iako sa igračem manje Radnički preti u 11. minutu, kada je odlično šutirao Petrović. Veliku priliku za Javor Matis beležimo u 35. minutu. Jevremović je izveo slobodan udarac sa desne strane, glavom je šutirao Otašević a Ristić odlično interveniše.  To je ujedno bila i poslednja prilika za prvih 45 minuta pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 0:0.

Luković je u 54. minutu sve lepo uradio, prvo je prevario Lazića a u nastavku akcije njegov udarac je izblokiran pa lopta odlazi iznad gola.

Najbolju priliku za domaće videli smo u 62. minutu. Jevremović je odlično izveo slobodan udarac, Jevtić je bio sam kao duh na sedam metara od gola, šutirao je glavom i pogodio stativu.

A onda je Jovanović u 69. minutu dosudio jedanaesterac za domaće. Jevremović je izveo korener sa leve strane, Đuričković je vukao i na kraju oborio Piščevića što je glavnom sudiji bilo dovoljno da pokaže na belu tačku, a Đuričiću pokaže žuti karton. Lopti je prišao Luković koji se opredelio da loptu uputi u golmanovu desnu stranu, što je Ristić provalio i sprečio Lukovića da dovede svoju ekipu do prednosti.

A nakon toga je došlo do prekida jer se atmosfera u loži usijala, pa je Jovanović zatražio da se loža isprazni i da se utakmica neće nastaviti dok svi ne napuste ložu stadiona pored  Moravice. Prekid je trajao osam minuta a onda je utakmica napokon nastavljena.

Javor Matis konačno dolazi do zaslužene prednosti u 90. minutu. Mladenocvić je ubacio loptu sa desne strane, gosti se još jednom brane, ali za trenutak. Ona dolazi do Piščevića koji šutira sa 18 metara. Jako, precizno u levi ugao Ristićevog gola, van njegovog domašaja za veliku radost domaćih.

Javor Matis je ovom pobedom prekinuo niz od pet utakmica bez pobede. Potvrđen je bod protiv šampiona Srbije i sada se dosta mirnije čeka duel sa Mačvom u Šapcu.