Kamiondžije u četvrtoj brzini (VIDEO)

PRIBOJ – Fudbaleri Fap-a u borbi za opstanak u ligi, ostvarili značajnu pobedu nad  Tutinom  rezultatom  4:2.  Nakon tri pobede i jednog remija u nastavku sezone,  kamiondžije  se nalaze na 15. mestu sa 19 bodova i imaju svega dva boda manje od ekipe Tutina koji se nalazi iznad crte za ispadanje iz lige.

U derbiju začelja Srpske lige grupa Zapad, fudbaleri FAP-a savladali su na svom terenu pred oko 700 gledalaca ekipu Tutina rezultatom 4:2. Strelci za Pribojce su bili Dženan Plojović sa dva gola, Nikola Milošoveći i Marko Stanković sa po jednim pogodkom  dok su za Tutin golove postigli Miloš Đokić i Stefan Sibinović.

Ekipa FAP-a je igrala u sastavu Trifunović, Radović, Avramović, Minić, Đonović, Kostadinović( od 48. Grbović), Bjelanović, Milovanović, Plojović(od 79. Stanković), Ranitović i Milošević( od 66. Ivanović), a sastav Tutina naovoj utakmici činili su Krasić, Milenković, Škrijelj, Hot, Đakovac( od 48. Sibinović), Đokić, Skenderović, Todorović, Dacić, Milić i Grkajac. Utakmicu je sudio Mladen Jakovljević iz Ljiga a pomagali su mu Đurić Željko i Jovanović Nemanja sa Uba.

Duel  od izuzetnog značaja za obe ekipe bolje su otvorili domaći fudbaleri, postigavši gol već u 3. minutu bravurom  Miloševića koji je  oduzeo loptu protivničkim igračima, i uz dribling napravio prostor za sjajan šut koji je plasirao u gornji desni ugao golmana Krasića. Fudbaleri Tutina su nakon primljenog gola zaigrali nešto agilnije ali je rezultat do kraj poluvremena  ostao nepromenjen uz nekoliko polušansi na obe strane. Rivali opterećeni značajem utakmice  igrali su  uz dosta grešaka i nervozu koja je u 32. minutu kulminirala nesportski potezom trenera Tutina Ivana Babića koji je nezadovoljan sudijskom odlukom ušao u teren i šutnu loptu, nakon čega je i isključen.

Drugo poluvreme je otpočelo istovetno kao start  utakmice, ranim golom za Fap centarfora Plojovića  već u 3 minutu nastavka meča. Radost kamiondžija potrajala je svega nekoliko minuta kada sudija Jakovljević potpuno  opravdano dosuđuje crveni karton mladom Vasiliju Veljku Milovanoviću, koji je nakon dva starta nad njim potpuno nepotrebno  odgurnuo protivničkog igrača bez lopte. Zaigravši ofanzivnije u želji da iskoriste brojčanu prednost na terenu ekipa Tutina u 58 minutu koristi smušenost odbrane domaćina i dobrim kretnjama i uddarcem  Miloša Đokića samnjuje rezultat na 2 :1. Fudbaleri Fapa nakon primljenog gola pokazujukarakter i  jedinstvo ekipe koje ih krasi u nastavku sezone,  uspevši da pariraju pa čak i oslabljeni da  nadigraju protivnika.  Slede dva dobra prodora Miloševića koji nakon drugog ulaska u šesnesterac sa desne strane biva oborenu u kaznenom prostoru nakon čega sudija svira penal za Fap.Sigurnim izvođenjem kaznenog udarca centarfor  Plojović  povećeva prednost domaćina u 61 minutu na 3 : 1. Fudbaleri Fapa nisu se zatvorili ni nakon ovog vođstva već su u 83.minutu dvojica rezervista koji su ušli u drugom poluvremenu izveli akciju koju je po desnom boku vodio Grbović asistirajući  za Marka Stankovića koji uspešnim driblingom vara odbrambenog igrača i golmana Tutina u šesnestercu i postiže 4.gol za FAP. Ubedljivu pobedu kamiondžija ostvarenu sa deset igrač  ublažio je u zadnjem minutu  sudijske nadoknade vremena,  fudbaler Turina Stefan Sibinović koji je zamenio u drugom poluvremenu  Đakovca, postigavši drugi gol za Tutin što je ujedno bio i konačan rezultat utakmice od 4 naprema 2 za FAP.

U protekla četiri kola prolećnog prvenstva pojačan ekipa Fapa osvojila je 10  bodova što je za jedna bod više nego tokom cele jesenje polusezone. Već u nedelju kamiondžije očekuje  još jedan težak meč i derbi začelja, gde na noge idu Železničaru u Lajkovac, koji ima četiri boda manje od Fapa i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele.

Autor: Goran Reković