Još jedna pobeda Sloge na domaćem terenu (video)

POŽEGA – Sloga nastavlja sa dobrim rezultatima kod kuće pa je u 7. kolu oružje na gradskom stadionu položila smederevska Semendria 1924 koja je poražena rezultatom 3:0.

Sloga je igrala u sastavu: Jeveričić, Tanasković, Radovanović, Nikolić, Ćendić, Jovanović (Maričić 78′), Filipović, Leković (Ružičić 64′), Vasiljević, Đorđević (Đokić 85′) i Plazinić. Semendria 1924 požeškoj publici se predstavila u sastavu: Đorđević, Lekanić, Janković, Savić (Tasić 80′), Simikić, Cigulajkić (Cvetković 46′), Vasić (Roksa 46′), Radosavljević, Pejić, Kuveljić i Momić. Sudio je Aleksandar Lukić iz Divaca a pomagali su mu Marko Ivković iz Lajkovca i Milan Bilbija iz Čačka.
Kao po navici Sloga utakmicu deli da dva različita poluvremena. Ovoga puta prvih 45 je bilo lošije od drugih 45 minuta a pomoć u tome pružila im je i gostujuća ekipa koja nije ni senka nekog od ranijih sastava Smedereva. Prvi udarac u okvir gola 400 gledalaca videlo je u 34.minutu ali je udarac Pejića bio lak plan za Jeveričića. U 40. Prva velika prilika za domaće u kojoj se obrukao Đorđević. Iz veoma povoljne prilike očajno je šutirao pa promene rezultata nije bilo. U istom minutu danas jedan od najboljih igrača u redovima Sloge, Plazinić kaznio je nesigurnu odbranu smederevaca. Presekao je jedan pas prošao pored Simikića kao brzi voz i doveo svoju ekipu do prednosti od 1:0. U poslednjem minutu prvog poluvremena isti igrač je mogao da duplira prednost Sloge. Još jednom je kao iz džipa ispao Simikić kojeg je sada pretrčao Jovanović i odlično proigrao Plazinića. Usledio je lažnjak za Savića a potom loša završnica. Rezultatom 1:0 završeni je prvo poluvreme.
Trener Semendrije Paunović u svlačionici je ostavio bonus igrače Cigulajkića i Vasića a na teren poslao Cvetkovića i Roksu. Prvu priliku u nastavku imali su požežani u 50.minitu kada je Đorđević odlično šutirao a njegov prezimenjak na golu smederevaca  izvanredno intervenisao. Nakon toga igru preuzimaju gosti pa u 55.minutu Roksa ima odličnu ideju ali Cvetković kasni. Od 70.minuta Sloga vodi 2:0. Plazinić je dobro proigrao Đorđevića koji ne greši kao u prvom poluvremenu i duplira prednost svoje ekipe. Minut kasnije odlično j ešutirao Kuveljić. Najlepši gol na utakmici postigao je Jovanović u 77.minutu. Plazinić je pokrenuo celu akciju proigravanjem Đorđevića a lopta kao po koncu ide do Ružičića da bi Jovanović majstorski pogodio gol smederevaca. Do kraja utakmice priliku da se upišu u strelce imali su rezervista Đokić u 87. i Roksa u 90. kada je lopta posle kornera pogodila stativu.
U fer i korektnoj utakmici Lukić je pokazao tri žuta kartona, Filipoviću u Slogi i Saviću i Momiću u Semendriji 1924. U 8.kolu Sloga gostuje u Aranđelovcu domaćoj Šumadiji.