Još jedan poraz, Sinđelić – Sloboda 2:1 (2:0)

BEOGRAD – Sinđelić je pružio dobru partiju i  savladao favorita iz Užica. Počelo je sjajno za domaće, pošto je kapiten Mirković  postiga izvanredan gol iz slobodnog udarca za veliku radost najmlađe ekipe u ligi.

Na stadion Sinđelića pred 400 gledalaca,Sinđelić savladao Slobodu sa 2:1.Strelci za Sinđelić Mirković u 4. i Pešić u 31., a Jakšić u 90+1 za Slobodu (iz penala). Za Sinđelić su igrali Radić, Miodragović (od 46. Šakić), Petrušić, Pešić, Marinković, Piščević, Gemović (od 90. Zvrko -), Popadić, Rajić, Mirković (od 75. Kalačević), Karaklajić.A Sloboda je nastupila u sastavu Čančarević, Miličić, Ristić , Babić, Milekić, Plavšić, Bosman – (od 25. Milošević), Prtenjak (od 69. Dolmagić -), Lekić, Vukmirović, Jovanović (od 46. Jakšić).

Nisu stali ,,orlići“ kao u nekim prethodnim mečevima, bili su rešeni da se osvete Slobodi za eliminaciju u Kupu, pa je u 17. minutu Karaklajić oprobao šut, ali je Čančarević bio na mestu. Mogao je Sinđelić i ubedljivije da slavi da je Rajić iskoristio odličnu loptu Petrušića u 30. minutu.

Već u sledećem napadu, mladi štoper Pešić je bio najviši u skoku i postigao prvenac, povisivši prednost. Prva šansa za goste vredna pomena viđena je u poslednjem minutu prvog dela kada je šutirao Lekić, ali je dobro intervenisao Radić.

Malo ofanzivnije su ušli u drugi deo igrači Slobode, ponovo je Lekić lepo šutirao, a ovaj put s naporom je intervenisao čuvar mreže. U 55. minutu lepo je šutirao Mirković, ali je lopta završila malo iznad prečke. Mogao je Prtenjak da unese neizvesnost u meč, dobro je šutirao, ali je Radić ponovo bio na visini zadatka. Pokušao je mladi Gemović nekoliko puta da postigne pogodak, ali nije uspeo ni u 73. minutu jer je Čančarević dobro reagovao.

Sudija Aleksandar Živković je pokazao da će se igrati još tri minuta, a ubrzo je pokazao na belu tačku posle prekršaja Šakića u kaznenom prostoru Slobode. Tačku je stavio Jakšić.