Jelen Super liga za korak bliža (video)

IVANJICA – Javor Matis je pobedom nad Kolubarom već jednom nogom u Super ligi. Metalac je poražen od Bačke i Ivanjičani su dva kola pred kraj prvenstva 5 koraka ispred ekipe iz Gornjeg Milanovca.

Aleksandar Janjić je pred današnju utakmicu bio suočen sa mnogobrojnim problemima pa se u protokolu našlo samo 16 igrača. Danas nije mogao da računa na Miloškovića, Gojačanina, Čečarića, Kolakovića, Mićanovića i Simovića pa je Javor Matis u svojim redovima imao čak tri debitatnta. Janjić se odlučio za sastav: Đogatović, Vujović, Miletić, Milović, Đokić, Docić (Mrvić 89’), Ađuru, Živković (Srećković 79’), Stojaković (Ratković 82’), Dinčić i Dražić. Ni trener Kolubare Veroljub Dukanac nije bio bez kadrovskih problema jer je Kolubara u Ivanjicu doputovala bez Čadikovskog, Pilipovića i Drinića dok je na klupi ostavio Spasojevića pa je Kolubara igrala u sastavu: Matić, Radenović, Šakić, Stamenković, Petrović, Pilica, Nemanja Krstić (Dimitrijević 71’), Darko Krstić, Popović, Simić (Lukić 82’) i Milojević (Milošević 64’). Sudio je Danilo Mihajlović iz Vranja a pomagali su mu Dejan Najdić iz Soko Banje i Nikola Miladinović iz Jagodine.

Za ulaz na stadion danas nije trebala karta i to je bila nagrada za navijače koji su u velikom broju bili u Gornjem Milanovcu i dali veliku podršku svojim igračaima. Za utakmicu protiv Kolubare na stadionu pored Moravice okupilo se oko 800 navijača Javor Matisa, koji su tokom svih 90 minuta videli dominaciju domaće ekipe i samo se postavljalo pitanje sa koliko će golova u mreži gosti otputovati u Lazarevac. Javor Matiis je poveo već u 7.minutu. Stojaković je izveo korner sa leve strane, lopta je preletela sve igrače na prvoj stativi a na drugoj je sačekao najbolji strelac Javor Matisa Dražić i zakucao je glavom u nebranjeni deo mreže. Bio je ovo 12 gol napadača Ivanjičana u ovoj sezoni. Nakon radnog vođstva domaći su kontrolisali igru i posed lopte, a oslabljeni gosti nisu uspevali da ozbiljnije zaprete Đogatoviću. U 32.minutu beležimo dobar pokušaj Docića, direktno iz kornera ali je Matić bio oprezan. Četiri munuta kasnije raspoloženi Ađuru je oduzeo jednu loptu na 30 metara od protivničkog gola, lepo je doneo do šesnaseterca, usledio je odličan pas ali ga Dražić nije razumeo pa do završnice nije ni došlo. Mogao je Dražić da reši pitanje pobednika u 43. minutu posle sjanog proigravanja Stojakovića koji ga je spojio sa golom ali Matić se nije dao prevariti. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.
Kao i na startu prvog, Javor Matis u ranom period drugog poluvremena postiže gol. Loš prijem lopte Darka Krstića, ona dolazi do Stojakovića koji okreće igrača Kolubare a potom kao na tacni proigrava Živkovića što ovaj ne propušta i dovodi u 49.minutu Javor Matis do vođstva od 2:0. Probao je i Dinčić da postigne gol u 69.minutu, kada ga je iz kornera u glavu pogodio Stojaković, lopta odlazi preko gola. Janjić je u 82.minutu iz igre izveo Stojakovića a na teren poslao mladog Ratkovića i ovaj momak je pokazao da ima štofa. U svom drugom kontaktu sa loptom je oprobao svoj udarac sa 20-tak metara i zamalo bio neprecizan a do gola je mogao u nadoknadi vremena ali je Matić još jednom dobro intervenisao.
Gosti u današnjoj utakmici nisu imali nikakvu ambiciju, jer kako reče Dukanac za njih je sledeće kolo protiv Bačke pitanje života. Svoj jedini udarac u okvir gola imali su preko Popovića u 87.minutu ali je to bilo isuviše slabo za golmana poput Đogatovića. Javor Matisu nedostaje bod da bi i matematički obezbedio povratak u Jelen super ligu. U subotu ih očekuje utakmica u Užicu protiv Slobode, ekipe koja traži spas od ispadanja ali Javor Matis ima svoju kalkulaciju. Za tu utakmicu svi igrači, osim možda Miloškovića, biće na raspolaganju Janjiću.