Javorov peti poraz na domaćem terenu (VIDEO)

IVANJICA – U 15. kolu Superlige Srbije, golovima Stefana Cvetkovića u 25. i 62. minutu fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Javor u Ivanjici. Radničkom je ovo četvrta pobeda u prvenstvu, a za četiri dana čeka ga duel sa istim rivalom, na istom mestu, ali u šesnaestini finala Kupa.

Od početka meča gosti iz Niša su imali više šansi, a u 10. minutu oprobao se Štulić čiju je loptu uhvatio golman Javora. Jovanović je malo kasnije pokušao, ali bez opasnosti po gol ekipe iz Ivanjice.

Do vođstva su Nišlije stigle u 25. minutu kada je nakon centrašuta Jovanovića, igrač Javora Milan Marčić loše reagovao i poklonio loptu Stefanu Cvetkoviću koji je zakucao loptu u mrežu.

Cvetković je svojim drugim golom na meču u 62. minutu ispostavilo se doneo važnu pobedu Nišlijama. On je započeo akciju na centru, a potom u šesnaestercu primio loptu od Marjanovića i efektno postigao pogodak.

U nastavku je Radnički nastavio sa šansama, a posle vođstva od 2:0 svoje šanse su ređali domaći. Gigić je i postigao gol u 68. minutu, ali nije priznat zbog ofsajda.

Niški Radnički bolji od Javora u Ivanjici

Ovo je četvrta pobeda Nišlija koji imaju 16 bodova i trenutno su 10. na tabeli, dok su domaći fudbaleri zabeležili peti poraz u Ivanjici. Nalaze se na 14. poziciji sa osvojenih 12 bodova.

U sredu, 19. oktobra od 13 sati Javor i Radnički se sastaju u šesnestini finala Kupa Srbije.

Izvor: Južne vesti/ZooMUE