Javor za tri minuta savladao otpor Timoka (VIDEO)

IVANJICA – Deseto kolo Prve lige Srbije otvorili su Javor Matis i Timok 1919 u Ivanjici, domaćin je savladao goste iz Zaječara 2:0.

Krize očigledno više nema u redovima Ivanjičana. Ekipa Milovana Milovića vezala je pet utakmica na kojima nije zabeležila poraz a u tom periodu primila samo jedan gol. Napad je s druge strane sve efikasniji, posle ove utakmice je drugi najefikasniji sa 15 pogodaka.

Dugo je Timok odolevao pritisku Javora, da bi, kako je vreme prolazilo, domaćin postajao sve konkretniji. U prvom minutu nadoknade prvog dela Ibrahim Tanko je pogodio stativu, na isteku sat vremena igre i Lazar Nikolić prečku, nakon čega su napadi domaće ekipe utihnuli.

I taman što se činilo da će Timok izbeći treći poraz u poslednjih pet mečeva, 38-godišnji Obiora Odita je slomio otpor rivala u 75. minutu, a samo tri minuta kasnije trijumf je overio Igor Petrović.

Javor je sa utakmicom više od svih rivala na trećoj poziciji, dok je Timok petim porazom u sezoni pao u donji deo tabele.