Javor vodio, ali na kraju ostao „praznih ruku“ (VIDEO)

IVANJICA – Fudbaleri Vojvodine uspeli su da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su nakon 1:1 uspeli da prođu Javor u Ivanjici na penale – 4:1.

Sve dobro što se desilo za Novosađane, desilo se u poslednjih osam minuta susreta, a sve to je nagrađeno odlično izvedenim jedanaestercima.

Poveo je Javor u 59. minutu posle kornera sa desne strane. Lopta je bila ubačena na prvu stativu, Obiora Odita ju je zahvatio glavom je poslao u gol  golmana Vukliša za vođstvo

Vojvodina je do izjednačenja došla u 82. minutu kada je na centaršut sa leve strane sjajno reagovao Miljan Vukadinović i udarcem glavom pogodio donji desni ugao gola Javora i doneo izjednačenje.

Momčilović je promašio penal za Javor i to je već gurnulo tim iz Ivanjice u problem, a zatim i Dimitrijević, a sve se nastavilo i zaključilo 100 postotnom realizacijom sa bele tačke od strane Vojvodine.

U četvrtrfinale Kupa plasirali su se pomenuta Vojvodina, Rad, Metalac, Novi Pazar, Partizan, Loznica i TSC, dok se poslednjih učesnik čeka iz susreta Crvene zvezde i Radničkog iz Niša.

Izvor: Hotsport.rs/ Vasilije Kićanović