Javor ostvario novu pobedu na svom terenu (video)

IVANJICA – Teže nego što se očekivalo Javor Matis je osvojio sva tri boda protiv neugodnog Sinđelića. Vodio je domaćin dva puta ali su gosti stizali, a na kraju se ispostavilo da nisu imali snage da iznenade favorita.

Posle duže pauze u ekipu se vratio kapiten Milović pa je ekipa Javora Matis izgledao ovako: Đogatović, Gojačanin, Miletić, Milović, Kolaković, Docić, Ađuru, Đokić, Čečarić, Milošković i Dražić. Sinđelić je igaro u sastavu: Živković, Popović, Malović, Mitić, Pešić, Piščević, Kalačević, Šakić, Zvrko, Mirković i Karaklajić. Utakmicu je sudio Siniša Sremac iz Rume a pomagali su mu Miodrag Zdravković iz Ražnja i Nikola Miladinović iz Jagodine.
Javor je krenuo silovito i posle dva pokušaja iz daljine kada je Živković bio sretan i spretan u 10.minutu mu nije bilo spasa.Izveden je korner gosti su se za trenutak odbranili a posle centašuta Miletića lošu intervenciju gostujuće odbrane kažnajva Đokić, zakucavanjem lopte pod prečku. Beograđani posle primljenog gola otvaraju karte i kreću ka Đogatoviću. To se moglo isplatiti već u 18 minutu kada Karaklajić niti šutira niti pronalazi  Kalačevića. Javor Matis je mogao do drugog gola posle pola sta igre. Milošković ulazi u protivnički šesnaesterac kapiten Sinđelića Mitić ga ruši a Sremac bez razmišljanj apokazuje na belu tačku. Pravilo da igrač nad kojim je npravljen prekršaj ne treba da izvodi penal još jednom se pokazalo kao tačno. Milošković šutira u desnu stranu a tamo se baca i Živković tako da je rezultat ostao nepromenjen. U 43.minutu stiže kazna. Lopta je došla sa desne strane usledila je smušena intervencija dimaćih što kažnjava Mirković i svojoj ekipi donosi nadu da mogu da odu neporaženi iz Ivanjice.
Već u drugom minutu nastavka Javor Matis dolazi do drugog vođstva. Ađuru je želeo da proigra Docića koji je fauliran a Sremac pušta prednost jer lopta dolazi do Miloškovića. Iskusni napadač Ivanjičana ovoga puta ne greši već postiže gol za 2:1. Mogao je Čečarić mnogo bolje u 51.minutu kada je iz izglene prilike šutirao nebu pod oblake. Uporni gosti dolaze do novog izjednačenja u 61.minutu. Rezervista Petrušić je prošao po desnoj strani uputio centaršut a Kolaković nespretnom intervencijom smestio loptu iza leđa svog čuvara mreže Đogatovića.
Konačan rezultat utakmice postavio je Docić u 70.minutu. Dosuđen je slobodan udarac za Javor Matis, Docić je šutirao u levu stranu golmana Živkovića koji je prvo uhvatio, pa ispustio loptu što je bilo dovoljno da pređe gol crtu i da Sremac pokaže na centar. Do kraja utakmice domaći su čuvali teško stečenu prednost i na kraju osvojili ceo plen.
U 8.kolu Javor Matis gostuje u Šapcu domaćoj Mačvi koja u dosadašnjem delu prvenstva nije zabeležila nijednu pobedu. I pored toga ivanjičane očekuje težak meč ali ukoliko žele u Jelen super ligu moraće da osvajaju bodove bez obzira na snagu protivnika.