Javor Matis u polufinalu Kupa Srbije (video)

IVANJICA – Javor Matis je polufinalista Kupa Srbije. Iz daljeg takmičenja izbacili su Vojvodinu posle boljeg izvođenja penala jer je za 90 minuta igre bilo nerešeno 2:2.

javor-vojvodina kupOko 1000 ljubitelja fudbala videlo je zanimljiv meč u kom je domaćin poveo da bi na kraju tražio spas. Javor Matis je igrao u sastavu: Đogatović, Gajić, Milovć, Crnomarković, Miletić, Ađuru, Docić, Eliomar, Đokić, Gafurov i Dražić. Lalatović je na teren poslao startnu postavu: Perić, Paločević, Vukčević, Pankov, Nastić, Babić, Rosić, Maksimović, Jovančić, Miletić i Trujić. Utakmicu je sudio Danilo Grujić sa svojim pomoćnicima Milanom Minićem i Oliverom Popovićem svi iz Niša.
Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćoj ekipi koja je u svim elementima nadigrala crveno bele iz Novog Sada.
Već na startu utakmice idealna prilika za Javor Matis, kada je Ađuru započeo akciju nastavio Dražić a Docić bio neodlučan kada se našao jedan na jedan sa Perićem. Pokušao je Eliomar u 13.minutu udarcem sa 25 metara, da bi u 27. Gafurov loptu ubacio pred gol gostiju ali su njegovi saigrači bili daleko. Javor Matis dolazi do zasluženog vođstva u 25.minutu. Docić je izveo korner gosti se za trenutak brane, a potom Trujić faulira Gafurova na 18 metara od svog gola. Loptu je uzeo Docić i preciznim udarcem je smestio u gornji levi ugao Perićevog gola.Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja ni pred jednim golom pa se na odmor otišlo minimalnim vođstvom Ivanjičana od 1:0.

Drugo poluvreme donosi još bolji fudbal sa tri pogotka. Novosađani u 48.minutu dolaze do izjednačenja posle akcije igrača koji su ušli sa klupe. Lopta je došla sa polovine koja pripada Vojvodini, rezervista Malbašić je glavom prebacuje do Aščerića koji iz drugog puta vara Đogatovića i donosi izjednačenje. Mogao je Javor Matis do novog vođstva posle odlične prilike Gafurova, ali se ni on najbolje ne snalazi u idealnoj prilici. Gosti do potpunog preokreta dolaze u 67.minutu. Perić je izvanredno proigrao Trujića i otvorio kontranapad svoje ekipe. Na drugoj strani se nalazio usamljeni Babić, što je Trujić uočio pa je usledila lagana egzekucija za promenu rezultata, 1:2.
Javor Matis se nije predavao i nagrada dolazi u 89.minutu. Gajić je izdržao duel sa Jovančićem pa uputio centaršut a Đokić preciznim udarcem pogađa donji desni ugao i donosi neopisivu radost za navijače domaće ekipe.
U nadoknadi vremena beležimo i pokušaj Zečevića koji nije promenio rezultat pa se pristupilo izvođenju jedanaesterca. Đokić je otvorio seriju i prevario Perića 3:2. Malbašić donosi izjednačenje 3:3, a Josović vraća prednost Ivanjičana 4:3. Đogatović čita nameru Rosića a Docić je neumoljiv, lopta na jednu a Perić na drugu stranu 5:3. Babić uz pomoć stative vraća nadu da može doći do preokreta 5:4, ali se Dražić baš i nije slagao sa tim jer postiže gol za 6:4. Siguran sa bele tačke bio je i Pankov 6:5, a stvar u svoje ruke uzima Stojaković čiji udarac je bio neodbranjiv 7:5, i slavlje je moglo da počne. Javor Matis je u polufinalu Kupa Srbije.
Pored Javor Matisa u polufinale Kupa plasirali su se Borac, Spartak i Partizan.