Javor Matis „održao lekciju“ u Kruševcu (VIDEO)

KRUŠEVAC – U 4. kolu Super lige Srbije, Javor Matis savladao Napredak 4:2. Strelci za goste bili su Babakari Dukure u 28. minutu, duplirao je Luka Gojković u 46.minutu, a Petar Gigić i Norman Kembel u 61. i 67. srušili su Napredak. Domaćini su ublažili poraz golovima Nebojše Bastajića u 80. i 87. minutu.

Kruševljani su su doživeli pravi nokaut od Ivanjičana i već posle prvih 45 minuta bili u minusu, a posle nešto više od sat vremena rezultat je glasio velikih 4:0.

Ništa nije govorilo da đe domaćin doživeti takvu blamažu ma stadionu Mladosti, pogotov ako se zna da su, upkos skromnom učinku u prethodna tri kola, pružili solidne partije i niko ih nije nadigrao. Bilo kao bilo, gosti su otišli kući likujući, atmosferu nisu mogla da im pokvare dva gola u završnici meča, inače prvi golovi u prvenstvu za Kruševljane.

Posle utakmice trener Igor Bondžulić sumirao je utiske.

„Zaslužili smo pobedu, stvorili dosta šansi. Znali smo odakle nam preti opsanost, neutralisali njihov kvalitet. Stihijskim napadima i jurnjavom za rezultatom, ostavili su nam dovoljno prostora za kontre i brzo smo došli do opipljive prednosti. Odigrali dosta dobro veći deo prvog poluvremena, više nego dobro od drugog dela u kojem smo postigli tri gola. Golovi su pali na individualne greške domaćina i našom snalažljivošću. U zadnjih deset minuta pad koncentracije omogućo je Napretku da dođe do dva gola. Bez obzira na visinu rezultata, svaka nepažnja može da ugrozi visoko vođstvo, i malo je nedostajalo da se domaćin vrati u igru“ kaže Bondžulić zadovoljan izdanjem svojih momaka i već pokušava da tako važnu pobedu arhivira i okreće se sledećim izazovima.

Narednu utakmicu Javor Matis igra kod kuće gde u gost stiže Mladost GAT.

Izveštaj: Srbijasport.net/ZooMUE