Javor Matis lider (VIDEO)

IVANJICA – Pobedom nad Inđijom Javor Matis je došao do liderske pozicije i sada sa vrha gleda sve ekipe.

Derbi utakmica između Javor Matisa i Inđije opravdala je sva očekivanja 400 gledalaca koji su posmatrali ovaj meč. Sve je bilo na najvišem nivou, što je i priliči dvema ekipama koje se nalaze na prve dve pozicije. Na kraju je pobeda pripala domaćoj ekipi,koja je umela da iskoristi deo prilika i to je bio tas na vagi za ovu pobedu.  Srđan Blagojević nekadašnji trener Javor Matisa a sada šef struke Inđije danas nije mogao da računa na Stojiljkovića i Smiljanića, Vraštanovića je preselio na klupu a na teren poslao ekipu usastavu: Preković, Bjeličić, Ciger (Badara 79′), Rogač, Ilić, Jnajić, Kiković (Banjac 59′), Bosančić, Anđelković (Stoiljković 70′), Ivančević i Lukić. Tufegdžić i Milović nisu menajli ništa, na teren su poslali istu ekipu koja je ostvarila pobedu na Zlatiboru: Đogatović, Đerić, Kolaković Amanović, Sević, Cuckić (Nermanja Marković 89′), Milovanović, Maričić (Cvetković 67′), Dolmagić (Amani 81′), Petković i Marković. Lazar Lukić je bio glavni sudija današnje utakmice, a pomagali su mu Novak Novaković i Goran Bogićević svi iz Beograda.

Ova utakmica je bila derbi 15. kola Prve lige Srbije, dve ekipe koje zauzimaju poziciju jedan i dva i svako je imao svoju računicu. Domaćin da pobedom postane jesenji prvak a Inđija izbegavanjem poraza ostane tu gde jeste. Odmah se videlo da su i jedni i drugi veoma ozbiljne ekipe, da neće biti zaletanja ni preteranog otvaranja koje bi protivniku dalo prostor za opasnije delovanje. U 8. minutu Sević je došao u priliku za centaršut, poslao loptu na drugu stativu gde je bio Dolmagić. On je vraća do Markovića, a odbitak Petković iz okreta šalje preko gola.  U poluvremenu koje nije obilovalo prilikama za postizanje gola u 14. minutu smo videli zanimljiv udarac Ivančevića sa 20 metara, kada je šutirao preko gola a u 37. isti igrač šutira iskosa sa leve strane, ovoga puta pored desne stative. Gledaoci su videli gol u 43. minutu kada je Marković zatresao mrežu Prekovića, ali posle faula nad Rogačem pa je Lukić reagovao i dosudio slobodan udarac za goste. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak počinje odličnom prilikom za Inđiju. Ivančević je pobegao Đeriću, vratio povratnu ka Lukiću posle čijeg udarca i Đogatoviće intervencije lopta pogađa prečku.Kazna stiže u 52. minutu. Prvo je Amanović odlično izneo loptu na proitivničku polovinu, pa je dodao do Dolmagića. Njegov centrašut je izblokiran, pa je to bio četvrti udarca iz ugla. Izveo ga je Maričić u srce šesnaesterca, gde je najbrži i najprisebniji bio kapiten Kolaković i glavom poslao loptu u mrežu, za vođstvo svoje ekipe. Slična situacija se dogodila i u 60. minutu. Maričić ponovo izvodi korner, a ovoga puta Dolmagić istrčava na  prvu stativu i glavom šutira pored gola. Gosti su imali lepu priliku kada se Bosančić u 66. minutu ubacio iza leđa odbrane Javor Matisa, uspeo da prebaci istrčalog Đogatovića a loptu koja je išla ka praznom golu u korner izbacuje Amanović.

Domaći prete minut kasnije kada je lopta dugo kružila oko šesnaesterca gostiju a onda je Dolmagić proigrao Markovića. Njegov udarac iz okreta, završava preko gola. Cevtković je poslao idealnu loptu u prostor u koji su natrčavali Ilić i Dolmagić. Igrač Javor Matisa je bio spretniji i došao do lopte, koju je u prijemu namestio za udarac. Bila je to prilika iz ranga 100%, a Dolamagić šutira pored gola. Prvo je Cvetković izdražao sve duele, lopta na kraju dolazi do Đerića, sledi odličan centaršut i udarac glavom Markovića. Preković iz druge dolazi do lopte. Velika prilika za goste za izjednačenje dogodila se u 87. minutu. Bosančić je hteo da šutira, uradio je to traljavo pa je lopta došla do Lukića. Ni njegov udarac nije bio ništa specijalno što dovodi u priliku Badaru, a na sreću domaćih rezervista Inđije je bio u ofsajdu.

Javor je u poslednje tri utakmice savladao tri ekipe koje se nalaze u samom vrhu Prve lige Srbije Sinđelić, Zlatibor i Inđiju. To je dovoljan dokaz da zalužuju lidersku poziciju i da je klub na pravom putu. Inđija je takođe pokazala da se radi o veoma ozbiljnoj ekipi sa dobrim pojedincima, ali u ovakvim utakmicama svaka promašena prilika se kažnjava. Ovo je bila jedna od boljih utakmica koja je viđena u ovom delu prvenstva u Ivanjici, a za tako nešto su bila potrebna dva rivala, i taj uslov je bio ispunjen. Prvi krug je zatvoren a drugi kreće već narednog vikenda. Javor Matis gostuje u Gornjem Milanovcu, Metalcu.