Javor je u finalu Kupa (video)

ČAČAK – Najveći uspeh u istoriji kluba Ivanjičani su ostvarili posle remija u Čačku protiv Borca 1:1, a budući da su pre nedelju dana pobedili na svom terenu 2:1, prvi put boriće se za trofej Kupa.

javor finalista kupa1Ekipu Mladena Dodića u finale je odveo Marko Docić, strelac izjednačujućeg gola iz penala, nedugo pošto je njegov udarac glavom rukom izblokirao Kostić.

Sudija Vlado Glođović nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku, a Docić, strelac gola i u prvoj utakmici, prevario je golmana domaćeg tima i doneo Javoru egal.Na isti način, iz penala, Čačani su prethodno poveli. Ađuru je nespretno sapleo igrača Borca, koji je bio okrenut leđima od gola, a jedina dilema je bila da li je prekršaj bio unutar kaznenog prostora, pa su zbog toga negodovali gosti. Posle izjednačenja Ivanjičana igrači Borca nisu uspeli da vrate prednost, gosti su se odbranili i na kraju burno proslavili najveći uspeh u istoriji kluba.

Dugo se čekala prilika da Javor igra za jedan trofej u srpskom fudbalu.

Čestitam svojim igračima koji su zaslužni za ovaj plasman, ali utakmicu bih posvetio čoveku, koji više nije među nama, a bio je dugogodišnji generalni sekretar kluba, Zoranu Ristiću – izjavio je Dodić na konferenciji za medije.
Strateg Čačana Ljubiša Stamenković sportski je čestitao kolegi Dodiću i Ivanjičanima plasman u finale Kupa.
Javor je bio bolji za jedan gol kada saberemo utiske iz oba susreta. Jedno dobro poluvreme, a to je bilo drugih 45 minuta, malo je da se savlada dobra ekipa Javora. Pogodili smo mrežu Ðogatovića, to je bilo dovoljno za plasman u finale, ali nažalost primili smo jeftin gol. Nije prvi put da nam se takve greške dešavaju, ali ova gde popravnog nema, skupo nas je koštala rekao je vidno razočarani Stamenković.
Finale između Partizana i Javora zakazano je za 11. maj.