Javor i dalje ljulja (video)

IVANJICA – Javor Matis će i narednih sedam dana uživati na prvom mestu Super lige. Pobedom nad OFK Beogradom 2:1, Ivanjičani su potvrdili kvalitet i da posle šest odigranih kola nisu slučajno na poziciji broj jedan. To je osetila i publika pa je na meču prisustvovalo više od 1800 gledalaca koji su mogli da vide jednu ozbiljnu igru domaće ekipe gde se tačno zna šta ko radi.

javor-ofk1Aleksandar Janjić nije menjao ništa u sastavu tima od utakmice sa Borcem: Đogatović, Gajić, Miletić, Milović, Crnomarković, Docić (Švonja 76′), Đokić, Gafurov, Stojaković (Ađuru 74′), Zečević (Silva 63′) i Dražić. Vladimir Petrović se opredelio za startnu postavu: Čupić, Ješić, Savić, Planić, Zlatković, Liščević (Sarajlin 70′), Rogač, Jovanović, Pejović (Cuckić 46′), Simić (Rajevac 64) i Subašić. Utakmicu je sudilla je sudijska petroka: Dejan Anđelković, Milan Minić, Ivica Stojanović, Milan Ilić i Dalibor Manojlović.
Po dobrom starom oprobanom receptu, fudbaleri Javor Matisa od početka utakmice uzimaju stvar u svoje ruke i polako ali sigurno pletu mrežu oko protivničkog gola. Nema srljanja, brzopletosti i iz takve igre obično se dođe do gola. Tako je bilo i danas. Stojaković je izveo prvi korner za domaću ekipu, do lopte su pokušali da dođu Zečević i Zlatković, ali je ona došla do iznenađenog Ješića od kog se odbila na 20 metara od gola. Na nju je naleteo Gafurov iz čije noge je sevnula bomba…. I nakon vođstva domaći nastavljaju sa kontrolom igre pa je Docić, kreator igre u redovima Ivanjičana iznenada šutirao u 20. minutu i pogodio stativu. Na dupliranje prednosti čekalo se do 38.minuta. Milović je idealno pronašao Dražića, koji je pobegao po desnoj strani i u želji da pronađe slobodnog Stojakovića, lopta pogađa u ruku Zlatkovića, a Anđelković u konsultaciji sa Ilićem i Stojanovićem pokazuje na belu tačku. Lopti je prišao Docić i veoma sigurno realizovao najstožu kaznu.

Vladimir Petrović je već na startu drugog poluvremena izvršio prvu izmenu. U svlačionici je ostavio Pejovića a na teren poslao jednog od najperspektivnijih igrača OFK Beograda, osamnaestogodišnjeg Cuckića. Ništa se suštinski nije promenilo u igri gostujuće ekipe jer domaći nisu popuštali gas i želeli su do trećeg gola koji bi rešio sve dileme oko pobednika. U 48. minutu Rogač je uradio ono što treneri nikako ne vole, odigaro je poprečni pas što je presekao Gafurov i poveo odličnu kontru. Nedostajao je završni pas za Zečevića jer je Čupić bio koncetrisan i brži pa je pravovremenim istrčavanjem izbacio loptu daleko od svog gola. U 60. beležimo dobar pokušaj Dražića kada se odlučio za solo pordor, nakon čega je usledio solidan udarac. Oporavljeni Silva je ušao u igru u 63.minutu umesto Zečevića, a minut kasnije zapretio iz slobodnog udarca. Čupić je čudnom intervencijom odbranio ovaj udarac. Nakon toga gosti počinju ozbiljnije da prete. Doduše, prvo je umesto njih to uradio domaći igrač Crnomarković koji zamalo na centaršut Subašića nije pogodio sopstvenu mrežu. Cuckić je pokazao da poseduje odličan udarac u 71.minutu kada je Đogatović samo pogledom ispratio loptu koja je zamalo prošla pored njegove leve stative. 73.minut donosi dilemu, da li start Savića nad Gafurovim bio za najstrožu kaznu. Anđelković je bio u pravu kada se nije oglasio jer je štoper OFK-e prvo udario loptu, tako da nije bilo elementa za penal. javor-ofk2Gosti su smanjili predost Javor Matisa u 83.minutu. Taman je počela da pada toliko željena kiša u Ivanjici kada je pao i prvi gol u mreži Đogatovića na domaćem terenu u ovoj sezoni. Cuckić je idealno pronašao rezervistu Sarajlina, domaći su postavili neuspešnu ofsajd zamku što Sarajlin vešto koristi i vara Đogatovića. Poslednju priliku na utakmici imao je Dražić u nadoknadi vremena kada ga je Miletić odlično proigrao a napadač Javor Matisa u padu loptu poslao pored gola.
Narednih sedam dana Javor Matis će sve ekipe iz Super lige posmatrati sa vrha i moći da uživa u pogledu. Ponedeljak će biti slobodan dan a od utorka kreće priprema za Crvenu zvezdu.