Javor deklasirao Mačvu (video)

IVANJICA – Javor Matis je sav svoj bes posle poraza od Sinđelića iskalio na davljeniku Mačvi. Ispratili su ih kući sa četiri gola u mreži i tako dali odličan uvod za predstojeći derbi u Surdulici.

Javor Matis je danas bio bez Stojakovića i Kolakovića, pa je Kuzeljević izveo ekipu u sastavu: Đogatović, Gojačanin (Vujović 84′), Simović, Miletić, Milović, Docić, Ađuru, Gafurov (Ratković 77′), Milošković, Dinčić (Čečarić 64′) i Dražić. Vlado Čapljić se opredilo za startnu postavu: Stepandić, Pejović, Ristivojević, Radovanović, Prodanović (Lekić 70′), Đukanović, Marković, Srdić (Spasenović 77′), Živanović, Milinković i Krmar (Tomić 61′). Smederevac Zoran Široki je bio glavni sudija, a pomagali su mu Čačani Dušan Jakovljević i Pavle Piper. Utakmicu je posmatralo oko 800 gledalaca.
Javor Matis je krenuo agresivno od prvog minuta pa je u 9. Gafurov zapretio. Simović je dobro centrirao a Gruzijac u redovima Ivanjičana neometan, sa 6 metara šutira neprecizno pored gola. Pokaznu vežbu udarac glavom, demonstrirao je Dražić ne samo Gafurovu već i svim igračima na terenu. U 21.minutu Gojačanin je izveo aut, pa odigrao dupli pas sa Ađurom, usledio je odličan centaršut koji Dražić pretvara u vođstvo od 1:0. Mogao je Docić da duplira prednost u 41.minutu kada je šutirao maltene sa penala ali je njegov udarac izblokiran. Isti igrač je pokušao u poslednjem minutu prvog poluvremena a Stepandić je odlično odbrano, pa je poluvreme završeno minimalnom prednošću domaćina od 1:0.
Nastavak utakmice je doneo mnogo više uzbuđenja a samim tim i još tri pogotka u mreži Šapčana. Krenulo je sa gužvom u 50.minutu kada su se igrači Mačve nekako spasli, a dva minuta kasnije po drugi put su loptu vadili iz mreže. Gafurov je želeo da proigra Dražića koji loptu propušta do Miloškovića a onda je usledio evrogol. Mačva je prvi put ozbiljnije ugrozila Đogatovića u 62.minutu kada je Milinković slabo šutirao glavom, pravo u golmana Javor Matisa. Da nije samo majstor u igri glavom, Dražić je pokazao u 64.minutu. Pobegao je po desnoj strani, pokušao da uposli kolegu iz špica Dinčića, ispred kojeg reaguju odbrambeni igrači Mačve i šalju loptu u korner. Usledila su dva pokušaja sa distance, prvo je šutirao Docić u 72. pa dva minuta kasnije Ađuru. U 80. već je bilo 3:0. Korner sa leve strane je izveo Docić, Milović je bio najbrži i glavom poslo loptu iza leđa nemoćnog Stepandića. Svoj udarac oprobao je i Živanović u 82.minutu kada je lopta završila pored desne stative. Ratković koji je u igru ušao u 77.minutu umesto Gafurova postiže svoj prvi a za Javor Matis četvrti gol. Šutirao je iskosa sa leve strane lopta pogađa Đukanovića dobija čudnu putanju i završava u golu za konačnih Javor Matis Mačva 4:0.

Javor Matis je  treći na tabeli sa 47 bodova a u sledećem kolu gostuje u Surdulici, lideru Radniku. Veoma bitna utakmica za Ivanjičane jer ukoliko izgube teško da mogu da se nadaju povratku u Jelen super ligu. Do kraja prvenstva očekuje ih još i meč protiv Metalca, tako da će sami rešavati svoju sudbinu.