Izgubljeni bodovi (VIDEO)

UŽICE – U drugoj utakmici plaj out-a Prve lige Srbije fudbaleri Slobode su na svom terenu igrali nerešeno 1:1 sa ekipom Bečej 1918. Strelac za Slobodu bio je Đurić u 65. minutu, a za goste u zaustavnom vremenu Tomčić.

Posle bledog prvog poluvremena, u drugom poluvremenu obe ekipe su zaigrale dosta angažovanije, borbenije i agresivnije. Sloboda je povela u 65. minutu kada je Cvetić odlično uposlio Đurića, koji je neumoljivo savladao Živkova. Da su nešto kasnije Jezdimirović i Ilić bili precizniji, domaćin bi već imao sigurnu pobedu, ali su svojim neiskustvom dozvolili protivniku da krene sa priticima. I kada su u nadoknadi vremena svi pomislili da je kraj, Bečejci su došli do izjednačenja. Aleksić je šutirao, Cvijović odbranio, a odbijena lopta stigla je do Tomčića kome nije bilo teško da iz blizine pošalje loptu u nebranjeni deo mreže.

Posle utakmice trener Slobode Slobodan Dogandžič je naglasio da je ekipa neiskusna i da nisu umeli da privedu utakmicu kraju.

„U odnosu na Gornji Milanovac kada smo preuzeli ekipu vidi se napredak, sada ličimo na tim. Mislim da smo zaslužili da pobedimo obzirom da smo primili gol u trećem minutu nadoknade, što je znak neiskustva, a možda malo i neznanju da se utakmica privede kraju“, rekao je Dogandžić.

U narednom kolu Sloboda u nedelju gostuje ekipi Žarkova u Beogradu.