Ilma je jedini đak škole kod Prijepolja: „Juče sam dobila peticu, dobro mi ide“ (VIDEO)
PRIJEPOLJE – Ilma Bašović, učenica drugog razreda, trenutno je jedini đak u izdvojenom odeljenju OŠ „Dušan Tomašević Ćirko“ u selu Hrti kod Prijepolja.
Ilma je sve do prošle godine imala društvo svojih godina u školi. Situacija je sada drugačija, ali ona se podjednako trudi da nastavi da niže petice.
„Juče sam dobila peticu iz Sveta oko nas, dobro mi ide“, kaže Ilma.
Boravak u školi sada nije drugačiji samo za Ilmu, već i za njenu učiteljicu, koja u ovoj školi radi već 11 godina. Do sada je uvek radila sa kombinovanim odeljenjima, a uvek je bilo i predškolaca.
„Malo nam je specifična situacija, i njoj i meni je sve ovo novo. Ona je do prošle godine delila učionicu sa svojim drugarima, a sada je jedan na jedan u radu sa učiteljicom“, kaže Edina Kukuljac, Ilmina učiteljica.
Za par meseci njih dve razradile su svoje kreativne načine funkcionisanja, koji je očigledan svakome ko uđe u učionicu.
„Jesen je u toku, pa je i učionica uređena u tom duhu. Fizičko uvek provodimo zajedno, uradimo vežbe, sprovodimo sve obliike rada“, objašnjava ona.
Ilma potvrđuje da provodi korisno i prijatno vreme sa učiteljicom.
„Kada je lepo vreme imamo terene da se igramo. Igramo odbojku, košarku“, kaže devojčica.
Ova godina će proći kako je i počela, ali u narednoj će škola biti bogatija za još jednog predškolca. U međuvremenu, rastu i blizanci koji će sesti u ove klupe, pa se učiteljica nada da će je u učionici uskoro opet očekivati dečija graja.








