Ilindanski dani u Priboju

PRIBOJ-Manifestacija “Ilindanski dani” započela je izvođenjem predstave Iskra o Nikoli Tesli u Zavičajnom muzeju u Priboju.
„Ilindanski dani“ u subotu 2.avgusta nastavljeni su u porti manastira Sv.Nikole u Pribojskoj Banji,gde su svoj koncert održali čuvari narodne tradicije – guslari i zdravičari,frulaši i dvojničari,ali i pevačke grupe i pevački parovi iz ovog dela Srbije,od domaćina Priboja,preko Bijelog Polja,Sevojna i Nove Varoši do Lučana i Guče.

Foto.Opština Priboj


Nakon koncerta čuvara narodne tradicije, posetioci su bili u prilici da uživaju i u očuvanju srpske viteške tradicije, posredstvom članova udruženja Srpski viteški red Svibor.
Oni su kroz projekat “Megdan za Ilindan – istorijski događaji i turizam na otvorenom”, tokom dana, sve posetioce u porti, bar za kratko,vratili u neka prošla vremena,prikazujući sredonjovekovno selo,demonstrirajući srpske viteške borbe i oživljavajući stare zanate.
Manifestacija “Ilindnaski dani” završena je koncertom tradicionalne i rodoljubive muzike,u porti manstora Banja,u izvođenju sestara Vere i Nede Stolić.
Organizatori i ovogodišnjih “Ilindanskih dana” bili su manastir “Sv.Nikole” u Pribjskoj Banji,a pokrovitelj je bila Opština Priboj.

Opština Priboj,ZooMUE

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.