Gruža slaba za Slogu (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je golovima Tošića, Jovanovića, Ristića i Stanića u laganom ritmu savladala Gružu.

Sloga je više nego zasluženo savladala Gružu 4:0. Pobeda Požežana nije nijednog trenutka dolazila u pitanje jer je Sloga sve vreme kontrolisala i igru i rezultat pa su novi bodovi upisani na konto.

Gruža je utakmicu počela u sastavu Živak, Simić, Janićijević, Jevtović, Smolović (Branković 81’), Jošović (Maksimović 46’), Aleksić, Veljović (Radojević 51’), Stanišić, Savić (Veselinović 59’) i Stanojević (Arsenijević 59’). Sloga se suprotstavila sa sledećih jedanaest igrača: Tasić, Kolarević, Cerović, Glišović (Nikolić 74’), Janjić, Tasić (Marković 84’), Ristić, Tošić (Stanić 74’), Jovanović (Janković 84’), Bogićević (Lukić 60’) i Plazinić. Utakmicu je sudla sudijska trojka Viktor Marinković iz Valjeva a prvi pomoćni Nikola Simić takođe iz Valjeva i drugi pomoćnik Željko Đurić iz Uba.

Sloga Požega

Sam početak utakmice nagovestio je da će Sloga biti ekipa koja dominira na terenu, ali sa druge strane nije viđen veliki broj izglednih prilika. Gosti su se uspešno branili, nisu dozvoljavali da domaćin ozbiljnije ugrozi njihov gol tako da Živak nije imao previše posla.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 13.minutu kada je Janjić poslao loptu pred gol Gruže, najbolji strelac Sloge Jovanović dobro šutirao glavom, a Živak još bolje intervenisao i spasao čist pogodak.

U 18. je Sloga povela. Bila je to duga akcija domaćih kada je Plazinić u prvom naletu pogodio stativu, a lopta se odbila na levu stranu gde je bio Janjić. Usledio je još jedan centaršut, ovoga puta ka Tošiću koji ne greši već preciznim udarcem glavom pogađa mrežu Živaka za vođstvo od 1:0.

I pored vođstva Sloga nije uspevala da se rastereti, plašeći se nekog kiksa, pa su igru sveli na kombinovanje na sredini terena da bi gosti u 29. minutu pokušali preko Stanišića što je Tasić lako rešio u svoju korist.

Na kraju se ispostavilo da je to bilo sve od gostiju, ne samo za prvo poluvreme već i za celu utakmicu. Na kraju prvih 45 minuta Sloga je imala prednost od 1:0.

Nastavak je doneo još veću dominaciju Sloge.

Već u 57. minutu duplirana je prednost domaćih. Kolarević je odlično ubacio loptu pred gol Gruže a Jovanović nastavio golgetersku seriju i postigao svoj četvrti gol u ovoj sezoni.

Lukić je mogao da poveća vođstvo svoje ekipe u 75.minutu, ali je bio kratak na centaršut Kolarevića, a onda je Sloga u dva minuta postigla dva gola i zapečatila sudbinu nejakih gostiju.

Prvo je Ristić u 77. minutu uputio udarac ka golu, Živak je uhvaćen na spavanju i lopta završava iza njegovih leđa. U 79. potpuno isto je uradio i Stanić i na identičan način pogodio donji desni ugao, još jednom iznenađenog Živaka.

Sloga-Gruža 4-0

Poslednju priliku na utakmici imao je Jovanović, ali zatresao spoljni deo mreže.

Slogu u naredna dva kola očekuju dva teška gostovanja, prvo Jošanici a nakon toga i u Ubu. To će biti dva velika testa nakon kojih će se videti da li su sve kockice složene kako treba, a nakon starta prvenstva i rezultata koji su u njima postignuti nema sumnje da sve ide ka tome.