Greškama u poraz (video)

IVANJICA – U fudbalskoj atmosferi pred punim tribinama Crvena zvezda je kaznila sve greške fudbalera Javor Matisa i tako ostvarila svoju devetu pobedu u prvenstvu.

javor-crvena-zvezda2

Javor  Matis je poražen od Crvene zvezde ali po prikazanoj igri nije zaslužio poraz. 3500 gledalaca videlo je otvoren meč sa šest golova od kojih su četiri bili u mreži domaćih a dva u gostujućoj. Miodrag Božović je imao dosta kadorovskih problema, na klupi su ostali Petković i Ristić dok u protokolu nije bilo Ruiza, Poletanovića, Vijerie i Plavšića pa se Grof opredelio za sastav: Manojlović, Anđelković, Rendulić, Luković, Cvetković, LeTalek, Donald, Kanga (Babunski 77′), Srnić, Mouče (Ristić 70′) i Sikimić. Miloš Veselinović je konačno imao sve igrače na raspolaganju pa je Zvezdi suprotstavio najjači sastav: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović (Sević 63′), Tomanović, Đokić, Spremo (Gafurov 56′), Stojaković, Silva i Bjedov. Utakmicu je sudio najbolji srpski sudija Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem.

Javor Matis je utakmicu počeo onako kako je i najvljivao. Hrabro, bez respekta pa kako bude. To je moglo da se isplati već na samom početku utakmice, tačnije u 9.minutu. Stojaković je idealno centrirao ali Đokić nije dobro reagovao jer je loše zahvatio loptu glavom pa Manojlovič nije morao da interveniše. Zvezda koja nije imala previše prilika za postizanje gola prvi put preti u 14.minutu preko Anđelkovića ali je Đogatović bio dobro postavljen. U 27. udarac kakav se retko viđa na srpskim terenima. Silva je imao loptu na levoj strani , unemanju rešenja šalje je u sredinu do Đokića koji je iz prve, volejom šalje i levi rogalj odakle je Manojlović čudesom intervencijom vadi iz gola. U 30. je Skimić bio kratak na centaršut Cvetkovića a u 36. Spremo je uputio solidan udarac ka Manojloviću. I onda gol gostiju kao grom iz vedra neba. Donald je primio loptu na dvadesetak metara od gola Javor Matis, odlučio se za udarac koji je iznenadio sve pa i Đogatovića tako da nije bilo reakcije, i crveno beli vode 1:0 u 37.minutu. I pored toga domaći se nisu predavali, već su nastavili sa svojom igrom. Upornost se isplatila u 45.minutu. Stojaković je izveo korner, lopta mu se vraća u noge i on je ponovo vraća u protivnički šesnaesterac. Rendulić ne dolazi do nje, pa potom ni Cvetković što vešto koristi Karišik, koji sa 7 metara donosi izjednačenje. Verovatno su svi pomislili da je to rezultat poluvremena, ali nije bilo tako. Kanga je poveo kontru Beograđana, niko iz redova domaćih nije stigao da faulom prekine napad gostiju, Sikimić je izbegao ofsajd zamku a potom lagano šansu pretvorio u novo vođstvo crveno belih. Odmah nakon polaska sa centra, Mažić je označio kraj prvog poluvrermena.

Početak drugog poluvremena nije obećavao mnogo toga. Crveno beli su čuvali prednost stečenu u prvih 45 minuta, a Javor Matis nije mogao da pronađe rupu u ekipi Zvezde. I kao u prvom poluvremenu gosti ponovo postižu gol kada se tome niko nije nadao. LeTalek se odlučio za šut sa 20-tak matara, lopta na putu ka golu udara u Milovića, menja pravac i završava svoj put u donjem levom donjem uglu za 1:3. Danas neubedljivi Mouče pokazuje da zna znanje kada u 61.minutu stavra gužvu pred golom Ivanjičana a Karišik sve to raščićava. Želeli su domaći do gola i neizvesne završnice pa je Sević dobro šutirao u 64.minutu, ali nije došlo do promene rezultata. U 81. prekid utakmice jer se nešto čudno dešavalo sa pomoćnim sudijom Daliborom Đurđevićem, koji se prvo vratio na teren pa potom ponovo otišao i više se nije vraćao. Njegovo mesto zauzeo je četvrti sudija Nenad Minaković. Đokić je još jednom pokušao udarcem iz daljine ovoga puta u 88.minutu da bi samo minut kasnije domaći smanjili rezultat. Stojaković je vodio loptu do linije šesnaesterca a zatim proigrao Silvu. Brazilac je iznenadio loše postavljenog Manojlovića i dao tračak nade da Javor Matis može do boda. U samoj završnici meča, Mažić je utakmicu produžio 5 minuta, viđena je odlična prilika Ristića u prvom minutu nadoknade ali je Đogatović bio spreman, da bi tačku na i stavio upravo Ristić u četvrtom minutu sudijskog pordužetka. Milović je bio slabiju u duelu sa Sikimićem, otvorila se kontra koju Ristić realizuje i postavlja konačan rezultat, Javor Matis Crvena zvezda 2:4.

javor-crvena-zvezda1

Stiče se utisak da Javor Matis nije zaslužio da danas izgubi. Odigrali su najbolju partiju u ovom prvenstvu pred svojim gledaocima, ali tri jeftino primljena gola koštala su ih poraza. Veselinoviću i njegovim igračima predstoji pauza u kojoj će se sigurno dosta raditi na popravljanju stvari koje do sada nisu bile dobre jer mečevi koji predstoje moraju se odigrati na najvišem mogućem nivou i tako uhvatiti priključak sa ekipama iz sredine tabele.