Grad i Crkvena opština Užice obeležili Trojice
UŽICE – Povodom Trojica, slave grada i Crkvene opštine Užice, kao i prethodnih godina svečana litija prošla je ulicama grada.

Nakon litije ispred Crkve Svetog velikomučenika Gerogija priređen je i prigodan program uz učešće crkvenih horova i KUD-a Udruženja građana “Era”.
Slavu grada svim sugrađanima čestitao je Rajko Radosavljević zamenik gradonačelnice.

“Slava našeg grada nije samo dan duhovnog sabranja, već i prilika da se podsetimo vrednosti koje nas vekovima okupljaju – zajedništva, međusobnog poštovanja, ljubavi prema svom gradu i odgovornosti prema budućim generacijama. Vođeni verom i predanim radom sigurno ćemo od Užica napraviti još bolje i lepše mesto za život i zato je važno da svi zajedno radimo na tome”, rekao je Radosavljević.
GRAD UŽICE







