Goleada (VIDEO)

IVANJICA – U utakmici između prvopalsirene i poslednjeplasirane ekipe viđeno je čak devet golova i ovo je bila utakmica kakva se retko viđa na fudbalskim terenima u Srbiji.

Javor Matis je u utakmici koje je obilovala golovima, čak devet, savladao Novi Pazar koji se ivanjičkoj publici predstavio kao dobra ekipa. Nisu se predavali ni kada su gubili 4:1 uspeli su da se za trenutak vrate ali je javor Matis pokazao kvalitet i na kraju slavio 6:3. Neško Milovanović je za razliku od prošle utakimice napravio dve izmene u startnoj postavi jer su umesto Šarca i Milenkovića svoje mesto u timu od početka utakmice dobili Sead Islamović i Milić pa je Novi Pazar igrao u sastavu: Aković (Nićiforović 49’), Kačar (ž), Trtovac, Omega (Bihorac 33’), Adnan Islamović, Petrov, Plojević (ž), Vusljanin, Ragipović, Sead Islamović (Lakota 61’) i Milić. Tufegdžić i Milović su u utakmicu sa Novim Pazarom ušli sa određnim kadrovskim problemima jer nisu mogli da računaju na Josovića i Kolakovića pa su se na kraju odlučili za ekipu u sastavu: Jevrić, Đerić (ž+ž c 84’), Anđelković, Amanović, Dolmagić,  Cuckić, Piščević (Kuveljić 80’), Cvetković (Milovanović 68’), Maričić, Petković i Marković (Krnić 82’). Utakmicu je sudila sudijska trojka u sastavu:  Marko Delibašić iz Vrbasa, Miloš Simović iz Lovćenca i Nikola Rijavec takođe iz Vrbasa.

Po veoma prijatnom vremenu utakmicu između lidera i fenjeraša Prve lige Srbije pratilo je oko 300 gledalaca a prvo poluvreme je donelo dobar fudbal sa čak pet golova. Novi Pazar nije stao u klasičan bunker već je želeo da igra pa je u 11.minut viđen šut iskusnog Vusljanina iskosa sa desne strane. Domaćin uzvraća u 13.minutu kada je posle odličanog centaršuta Dolmagića, Marković prvo šutirao glavom i pogodio stativu, odbijenu loptu ubacuje u gol, ali Rijavec podiže zastavicu i signalizira ofsajd. U 18. beležimo prvu ozbiljniju priliku za domaće. Dolmagić je u duelu oduvao Kačara, pa uputio prizeman centaršut. Posle panične odbrane gostiju lopta se odbija pravi na nogu Petkoviću koji to ne koristi, već pogađa golmana Akovića.  Sasvim korektno su delovali igrači Novog Pazara do 28.minuta, a onda su za samo tri minuta primili tri gola. Ponovo je odbrana gostiju loše reagovala, lopta je došla do Petkovića koji je poslao na drugu stativu gde je bio Maričić, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu nemoćnog Akovića. Već u sledećem minutu bilo je 2:0. Sve je krenulo od danas odličnog Piščevića. Prvo je oduzeo loptu, nastavio kretnju i promenio stranu na kojoj je bio Đerić, a agilni krilni igrač Javor Matisa asistira Markoviću za njegov 19. gol u sezoni. Već u 32. bilo je 3:0. Petković je prvo razmenio pas sa Cvetkovićem pa se lepo otvorio, što je iskusni Cvetković video i spojio ga sa golom, i Akovića nije mogao da spreči napadača Javor Matisa u postizanju svog 17. ovosezonskog gola. Goleada se nastavila već u 34. minutu. Novi Pazar je bio u napadu, lopta je stigla do Ragipovića koji je raspalio po lopti i postigao evrogol. Taj gol ih je malo vratio u život pa su tri minuta kasnije imali izglednu priliku. Vusljanin je izveo slobodan udarac sa leve strane, stvorila se gužva u šesnaestercu da bi na kraju sve završilo kornerom za goste. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Petković svojim drugim golom. Korner sa desne strane je izveo Cvetković, odbrana Novog Pazara je zaboravila na drugog strelca Prve lige Srbije koji koristi pokolon i donosi veliku prednost svojoj ekipi od 4:1.

Milovanović je drugo poluvreme počeo prinudnom izmenom golmana jer je Aković osetio bol u ruci pa je mora svoje mesto da ustupi Nićiforoviću. Nije se predavao Novi Pazar pa je u na kraju 55.minuta smanjio prednost na 4:2. Dugo je lopta kružila po šesnaestercu Javor Matisa na kraju je završila u nogama Vusljanina, a posle njegovog udarca u mreži Jevrića. Uzalud je Milović sa klupe dozivao svoje igrače i tražio od njih da se dignu, jer se od 59. minuta Novi Pazar vratio u život. Lopta je došla sa desne strane, upućena je u srce šesnaesterca gde je bio Plojević, i spasa za Jevrića nije bilo. 4:3. Pretio je Novi Pazar sve vreme, bio je bolji rival od lidera Prve lige Srbije, a onda je domaćin po prvi put u nastavku prešao na polovinu gostiju i postigao gol. Lopta je od Cuckića došla do Cvetkovića, on je lepo sačekao odličnog Đerića na čiju asistenciju Petković postiže het trik za 5:3. Za Javor Matis je sve došlo na svoje mesto u 78. minutu. Loše je odbrana Novog Pazara postavila ofsajd zamku, Piščević je idealno proigrao Markovića, a on lagano obilazi Nićiforovića i Javor Matis ponovo ima tri gola razlike, 6:3. Krnić je u igru ušao u 82. minutu a u 84. je za malo izvalio gol iz zemlje. Odlično je šutirao, jako i precizno, a  lopta se od stative odbila u polje, došla je do igrača Novog Pazara, Đerić je po mišljenju Delibašića napravio prekršaj za žuti karton, što je Đeriću bila druga opomena na ovoj utakmici, pa je Javor Matis poslednjih 10 minuta igrao sa igračem manje. I pored toga Ivanjičani su u 87. minutu imali dobru priliku da povećaju prednost. Maričić se poigrao sa odbranom Novog Pazara, poslužio kao na tacni Milovanovića a rezervista Javora se propisno obrukao lošom završnicom. Na kraju je ostalo 6:3 u utakmici kakva odavno nije viđena u Ivanjici.

Posle ovog kola na prva dva mesta osamili su se TSK i Javor Matis sa istim brojem bodova. U igru se posle pobede u Gornjem Milanovcu uključio i kragujevački Radnički i nema dileme da će biti zanimljivo do kraja prvenstva. Utakmica protiv Novog Pazara pokazala je da nema lakih protivnika, i da će se svi do kraja boriti za svoj status.