Fudbaleri Zlatibora savladali Rad (VIDEO)

BEOGRAD – Fudbaleri Zlatibora pobedili su Rad 2:0 na Banjici u 13. kolu Linglong Superlige Srbije.

Strelci za drugu pobedu u elitnom rangu, a prvu na gostovanjima bili su Dimitrije Petronijević u 13. i Ifet Đakovac u 77. minutu. Čajetinski tim sada ima devet bodova i izjednačio se sa Radom.

Trijumf u derbiju začelja doneo je prve bodove od dolaska na klupu trenera Zorana Njeguša.

Zlatibor je dobro započeo meč, imao je konkretne napade a to je krunisao mladi Petronijević odličnim udarcem sa leve strane. Bonus igrač koji je drugi put igrao za čajetinski tim u seniorskom fudbalu prevario je jednog od najiskusnijih golmana u ligi Damira Kahrimana pokazavši da ima opasnu „levicu“. Vođstvo Zlatibora donelo veliko samopouzdanje igračima pred nastavak meča, pa su na odmor otišli sa minimalnom prednošću 0:1.

Postavka gostiju odradila je posao u drugih 45 minuta. Konačan udarac „građevinarima“ zadao je Đakovac golom u 77. minutu.

U narednom 14. kolu Zlatibor gostuje Novom Pazaru.