FK Zlatibor – FK Čajetina 3-1 (1-1)

ZLATIBOR – U  lokalnom derbiju odigranom u okviru 24.kola Zlatiborske okružne lige, FK Zlatibor je kao domaćin savladao FK Čajetinu sa 3-1.

Strelci: Panović u 30. i 57, M. Kostadinoviću 90. – Rosić u 2.minutu)

FK Zlatibor: Kabanica, Todorović, Goronjić, Kostadinović Ž, Stanić, Kostadinović M, Mudrinić, Panović, Milosavljević, Luković V, Janković (od 87.min. Marić). Trener: Milan Čančarević.

FK Čajetina: Gavović, Mićić, Cvetić, Todorić, Cvijetić, Spasenić D, Rosić, Šunjić (od 64.min. Dedić), Lazović, Ćaldović (od 67.min. Kutlešić), Luković D. Trener: Darko Vidić.

Meč su vodili glavni sudija Simić  iz Užica sa pomoćnicima Jokićem i Abazovićem.

Ukazanu šansu u potpunosti je iskoristio rezervista, Miloš Panović, postigavši dva gola, dok se jednom u strelce upisao Marko Kostadinović. Strelac jedinog, inače vodećeg, gola za FK Čajetinu bio je Vladislav Rosić. Nepovoljni vremenski uslovi i hladno i kišovito vreme svakako su uticali da sasvim solidna poseta na tribinama „Švajcarije“ ne bude izražena u još većem broju prisutnih ljubitelja fudbala, koji bi dodatno upotpunili sliku sa veoma uzbudljivog lokalnog derbija, u kojem je izraziti favorit, tek posle dosta uloženog truda, uspeo da slomi otpor izuzetno motivisane ekipe Čajetine.

Bolji početak meča, niko u FK Čajetina nije mogao poželeti- već posle prve ozbiljne akcije, u 2.minutu, loptu ubačenu u kazneni prostor sa desne strane, posle slabe intervencije odbrane Zlatibora, prihvatio je Rosić i udarcem sa oko 10 metara doveo svoj tim u vođstvo (0-1). Ovaj pogodak dodatno dobija na značaju ako se zna da je to tek šesti gol u mreži Zlatibora u čitavoj sezoni! Iznenađujući početak utakmice kao da je doveo do blage rezervisanosti u redovima domaćina, tako da se inicijativa Čajetine nastavila i u nekoliko narednih minuta. U 12.minutu, loptu u prostor prihvatio je Darko Luković, izašao ispred golmana Kabanice, a tom prilikom došlo je do kontakta ove dvojice igrača, kojim je otklonjena opasnost po gol Zlatibora, a posle kojeg su gosti signalizirali prekršaj čuvara mreže Zlatibora. Novu priliku za postizanje gola, Luković je imao u 26.minutu, posle veoma dobro istrčane kontre Cvetića, levi vek Čajetine je poslao loptu u prostor, ali je Kabanica na vreme intervenisao ispred protivničkog napadača. Prvu ozbiljnu šansu, Zlatibor je stvorio u 27.minutu, kada je Janković udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio stativu. Tri minuta kasnije, rezultat je izjednačen – Milosavljević je centrirao sleva, Janković u kaznenom prostoru glavom prebacio loptu do Panovića, a rezervista Zlatibora je sa desne strane poslao loptu u desni donji ugao Gavovićevog gola (1-1). Od tog trenutka, Zlatibor je postepeno preuzimao inicijativu i nametao svoj ritam igre. Čajetina je ipak mogla sa prednošću na odmor, ali je udarac glavom Lukovića završio pored gola. Već u narednom napadu, njegov prezimenjak s druge strane, Vladan, uputio je udarac sa 20 metara koji je takođe bio neprecizan.
U drugom poluvremenu, Zlatibor je u potpunosti uspostavio kontrolu nad utakmicom. Domaći su maksimalno koristili činjenicu da je na nakvašenom i klizavom terenu jako teško za golmane da intervenišu, tako da je pre svih Milosavljević u nekoliko navrata stvarao probleme Gavoviću svojim udarcima iz daljine. Do rezultatskog preokreta došlo je u 57.minutu – Milosavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Panović je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru Čajetine, postigavši svoj drugi gol na utakmici (2-1). Samo tri minuta kasnije, Čajetina je mogla do izjednaenja, ali je posle kornera sa desne strane, Darko Luković sa oko pet metara iskosa glavom uputio udarac pored gola. Ovo je bila i poslednja šansa da izabranici Darka Vidića izbegnu poraz na ovoj utakmiici, s obzirom da su do kraja utakmice njihovi napadi, bili sve ređi i manje opasniji. Sve dileme oko pobednika otklonio je Marko Kostadinović, prihvativši loptu u kaznenom prostoru Čajetine i oslobodivši se čuvara, posle čega je usledio precizan udarac sa oko 10 metara (3-1). Ekipa Čajetine je i pored ovog poraza pobrala simpatije prisutnih gledalaca zbog veoma dobrog otpora neprikosnovenom lideru prvenstva. S druge strane, Zlatibor je napravio lepu uvertiru pred možda najvažniji meč sezone – finale Kupa Zapadne Srbije, u kojem će u sredu, takođe na „Švajcariji“, igrati protiv Slavije iz Kragujevca.