Evrogol Perišića za podelu bodova (video)

UŽICE – U poslednjoj utakmici 14.kola Prve lige Srbije Sloboda i Sinđelić su pred 600 gledalaca podelili bodove, a rezultat je posle 90 minuta igre glasio 1:1.

sloboda-sindjelic 2Sloboda je povela ali nije do kraja izdržala pritisak gostiju koji su na isteku 90. minuta došli do izjednačenja. Sloboda: Tasić Z. Nikola, Marjanović, Vučković, Milekić, Vidić, Tasić D. Nikola, Milanović, Miličić, Dolmagić (Džejkobs 55′), Đorđević (Đurić 85′), Vukojičić. Sinđelić: Šćekić, Stanimirović, Malović, Pešić, Perišić, Piščević, Dimić (Miodrag Milenković 80′), Popadić (Vladimir Milenković 74′), Sajčić, Damnjanović , Zvrko (Dobrašinović 69′). Utakmicu je sudio Nemanja Gajdobranski iz Novog Sada sa svojim pomoćnicima Miljanom Mišićem iz Zrenjanina i Atilom Harmatom iz Subotice. Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast žrtvama terorističkog napada u Parizu.
Sam početak utakmice nije obećavao mnogo jer su obe ekipe previše oprezno ušle u meč. Domaći kao i u svim utakmicama jesenjeg dela bez klasičnog napadača, sa tendencijom stvaranja kontranapada i čekanja na potez Vukojičića. Gosti takođe bez previše rizika, pa u takvom razvoju situacije gledaoci nisu mogli da preterano uživaju u igri. Kako je utakmica odmicala Sloboda je preko Vukojičića počela da stvara ozbiljnije situacije pred golom Šćekića. Igrao se 14. minut kada je najbolji igrač u redovima Užičana lepo ušao u protivnički šesnaesterac, pokušao da uposli Dolmagića i Đorđevića na drugoj strani, što je sprečio golman Šćekić. Istovetnu akciju videli smo i minut kasnije, samo što je ovoga puta intervenisao Pešić. Po ko zna koji put Vukojičić je pokazao da je nezaustavljiv. Majstorski se oslobodio dvojice igrača Sinđelića, kao na tacni poslužio Dolmagića čiji nazovi udarac nije bio precizan tako da Sloboda u 26.minutu ostaje bez vođstva. Pokušao je Milanović u 30.minutu posle kornera Tasić D. Nikole, pravo u golmana, a poslednju priliku za Slobodu imao je Marjanović minut pre kraja prvog poluvremena kada je iz poluvoleja šutirao veoma precizno a Šćekić dobrom intervencijom loptu poslao u korner.

Nastavak utakmice je doneo malo drugačiji odnos snaga na terenu. Gosti su preuzeli inicijativu, više su držali loptu u svojim nogama ali i pored toga Sloboda prva dolazi do vođstva. Korner je izveo Tasić D. Nikola a štoper domaćih Vidić u engleskom stilu, pored četvorice igrača u belom loptu šalje iza leđa nemoćnog Šćekića. Potpuno ista situacija kao kod gola dogodila se u 74.minutu, samo što je centaršut došao sa druge strane i posle slobodnog udarca. Ovoga puta je kapiten Sinđelića Pešić bio oprezniji pa nije dozvolio Vidiću da se po drugi put upiše u listu strelaca. Nakon toga igra se prenosi na polovinu domaće ekipe, pa su gosti ozbiljnije pripretili u 80.minutu. Samo što je ušao u igru Miodrag Milenković je uputio i ne tako jak udarac ali je lopta odskočila ispred Nikole Z. Tasića, pa je nakon prve morao da odradi i drugu intervenciju. U 88.minutu golman Slobode spašava čist pogodak. Tasić D. Nikola bez potrebe pravi prekršaj na samoj aut liniji i pride dobija žuti karton zbog prigovora. Slobodan udarac izvodi Damnjanović a Perišić stavlja na velike muke čuvara mreže Slobode. A samo dva minuta kasnije Sinđelić dolazi do izjednačenja. Domaći su prvo tražili prekršaj nad Vukojičićem, nisu ga dobili. Lopta sa desne strane dolazi do sredine terena do Piščevića, a potom i do Perišića čiji udraca ne bi odbranila ni dva golmana.
Sinđelić u nadoknadi vremena preti još dva puta. U prvom minutu Vučković loše reaguje i loptu predaje Dobrašinoviću a ovoj ekspresno prema Sajčiću od kojeg je bio brži Tasić Z. Nikola, da bi u drgom minutu golman Slobode skinuo loptu sa glave devetki Beograđana.
Sloboda je ove jeseni na svom terenu izgubila dvanaest bodova. Kolo pre kraja nalazi se na 10.mestu sa 17 bodova i u poslednjoj utakmici jesenjeg dela igraće protiv BSK Borče, koja se takođe bori za goli prvoligaški status. Ono što nije dobro jeste podatak da su Miličić i Vukojičić dobili parne kartone pa neće put Beograda, što dosta otežava ionako tešku situaciju oko igračkog kadra.