Drugi poraz Javor Matisa

UMAG  – Fudbaleri Javor Matisa doživeli su i drugi poraz na pripremama u Umagu, ovoga puta od Gorice rezultatom 3:2.

Igor Bondžulić sa svojim stručnim štabom radi na pravljenju igre koja bi trebala da donese Javor Matisu mirniju završnicu u Ling Long Tire Super ligi. Ekipa vredno radi, skoro svaki dan se igraju kontrolne utakmice iz kojih će se iskristalisati najboljih jedanaest.

Javor pripremna utakmica u Umagu
Javor Matis poražen u utakmici sa Goricom

U prvoj utakmici savladana je ekipa Domžala, nerešeno je bilo kada je protivnik bio Bravo, a u trećoj proveri Ivanjičani su doživeli poraz od Gorice, 3:2. Utakmica je odigrana u sportskom centru u Poreču, a Gorica je igrala u sastavu: Marjanović, Kolenc, Tiganj, Osuji (Matić), Volarić (Begić), Kavčić, Jermol (Trivunović), Hodžić, Timoček, Maričić, Lupušek (Asante). Bondžulić se opredelio za ekipu u sastavu: Šuljagić (Lazović), Đerić (Dolmagić), Radivojević, Amanović (Pavišić), Jakovljević (Jevremović), Švonja (Luković), Nikolić (Krnić), Cvetković (Piščević), Milošević (Petković), Zvekanov (Maričić), Sević (Marinković).

Gorica je bila bolji rival u prvom poluvremenu i lako je došla do prednosti od dva gola. Volarić je dobrim udarcem iznenadio Šuljagića i u 18.minutu doveo svoju ekipu do vođstva. Na 2:0 je povisio Marinič u 41. takođe udarcem iz daljine. Kada je Bondžulić izvršio određene izmene Ivanjičani su zaigrali malo bolje pa je Cvetković iz jedanaesterca u 48. minutu smanjio na 2:1. da bi Milošević u 69. poravnao na 2:2. Samo minut kasnije ekipa Gorice je ponovo došla do prednosti kada se Volarić po drugi put upisao u strelce. Švonja je bio nepažljiv pa je zbog crvenog kartona morao ranije iz igre, a Javor Matis je i pored toga pokušao da ostane neporažen.

Javor Matis na pripremama
Foto; Javor Matis

Na kraju nisu uspeli u tome, a kako se bliži kraj priprema u Umagu Bondžulić povećava minutaža određenim igračima, i na taj način stvara tim za prvu utakmicu u nastavku prvenstva protiv Napretka.

Sledeća kontrolna utakmica je na programu u utorak 04.februara protiv Aluminijuma.