Dobar start u baražu protiv Kleka

UŽICE – U prvoj utakmici plej- auta Winer štediša Super lige, odbojkašice Jedinstva su pobedile 3:2  ekipu Klek Srbijašume.

ok jedinstvo grbPunih 110 minuta trajala je prava drama u Velikom parku. Emocije su radile na obe strane, ali se na kraju ispostavilo da su više srca imale domaće odbojkašice. Peti rulet set doneo im je zasluženu pobedu, ali i psihološku prednost pred odlazak na revanš.

Raspoložene i nasmejane počele su Užičanke prvi set. Od starta su povele, najpre sa 8:5, a potom i 17:13 pa su ovu deonicu bez problema dovele do kraja. To kao da je naljutilo gošće, pa su u drugom setu krenule dosta agresivnije u napad. Posle 13 izjednačenja, odbojkašice Jedinstva uspele da ostvare prednost od 21:19. I kada se svima činilo da će biti lako, usledilo je još jedno izjednačenje 22:22. Gošće osvajaju ovaj set, „vraćaju se u igru“ i bude nadu da mogu napraviti i nešto više u ovom susretu.

Ono što su izabranice Milorada Kijca započele u drugom, nastavile su u trećem setu. Shvatajući da je situacija postala ozbiljna i da je „vrag odneo šalu“, odbojkašice Jedinstva, iako su u međuvremenu ostali bez povređene Jelice Jovančićević, uspevaju da zbiju svoje redove, i u nastavku krenu borbenije i preciznije. Predvođene iskusnim kapitenom Vesnom Tomašević Petrić, Aleksandrom Milosavljević i večeras za igru izuzetno raspoloženom Danijelom Džaković, u četvrtom setu vraćaju „stvari na svoje mesto“. Stvaraju prednost od 18:13, koju do kraja gošće nisu uspele da stignu. U petom kockarskom setu kvalitet Jedinstva došao je do izražaja.

Posle utakmice sjajna Danijela Džaković je istakla da je utakmica bila teška i iscrpna:
Čestitala bih svojoj ekipi na pobedi, bilo je teško, povreda naše Jelice nas je dosta poremetila i trebalo nam je mnogo da se vratimo u igru. Dali smo sve od sebe da pobedimo odličnu ekipu Kleka. Dosta smo radili i pripremali se za ovaj baraž, znamo šta nas još čeka, ovo je samo prvi stepenik. Čeka nas još nadam se dve utakmice koje moramo da „odradimo“ još bolje i sa maskimalnom koncentracijom.
U hali „Veliki park”. pred 300 gledalaca meč su sudili Đorđe Zelenović i Tomsilav Popović.

Za Jedinstvo su nastupali  Krpović, Kraković 3, Tomašević-Petrić 26, Dumanjić, Glišović 2, Kutlešić 9, Džaković 27, Tomašević, Jovančićević 4, Tošić 6, Todorović (libero), Milosavljević 12. Trener: Svetlana Ilić.

Gošće Klek Srbijašume igrali su u sastavu  Smiljanić (libero), Radišić, Bolozan 2, Džamić 9, Bogdanović 13, Dapčević (libero), Deurić 7, Perović, Frajtović 4, Milekić 1, Spasojević 7, Stanojević 22. Trener: Milorad Kijac.
Izvor: InfoEra