Do četvrtka sunčano i toplo

Naredna dva dana bez značajnije promene vremena, a od četvrtka će početi da duva košava, u Banatu i sa olujnim udarima. Vedro nebo sutra iznad većeg dela Srbije, a samo na severu umerena oblačnost. Stizaće malo topliji vazduh sa zapada. Ujutru od 4 do 11 stepeni, najviša dnevna od 20 do 24. U Beogradu pretežno sunčano i najviša temperautra 22 stepena.

foto.zoomue

Sreda: Na severu pretežno sunčano. U ostalim krajevima ujutro mestimično magla ili niska oblačnost, koja će se ponegde zadržati i pre podne, posle podne pretežno sunčano i u ostalim krajevima. Vetar slab i umeren, severni i severoistočni. Najniža temperatura od 5 do 11, a najviša od 17 do 21 stepen.

Četvrtak: Umereno do pretežno oblačno, posle podne ponegde s kišom. Vetar slab, u košavskom području umeren i jak jugoistočni, krajem dana u daljem pojačanju, pa će na jugu Banata i u donjem Podunavlju dostizati udare olujne jačine. Najniža temperatura od 3 do 9, a najviša od 17 do 21 stepen. Upozorenja: Udari vetra > 17 m/s, verovatnoća 80%.

Petak: Umereno do pretežno oblačno i vetrovito, ponegde s kišom, uglavnom na zapadu i jugu. Vetar slab i umeren, u košavskom području jak i olujni jugoistočni. Najniža temperatura od 2 do 11, a najviša od 15 do 19 stepeni. Upozorenja: Udari vetra > 17 m/s, verovatnoća 95%.

Prognoza vremena za narednih pet dana (od 19.10. do 23.10.2024.)
Do nedelje umereno do pretežno oblačno, ponegde s kišom, uglavnom na zapadu i jugu, a u košavskom području vetrovito sa umerenim i
jakim jugoistočnim vetrom, koji će dostizati udare olujne jačine. Početkom sledeće sedmice pretežno sunčano uz slabljenje intenziteta
košave.

RTS

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.