Sigurna igra i pobeda Sloge (video)

POŽEGA-Sloga je opravdala ulogu favorita protv Mihajlovca i golovima Lakićevića i Ćirovića (2) savladala goste rezultatom 3:0

sloga grb

Sloga je upisala nova tri boda protiv Mihajlovca 1934 i tako overila prošlonedeljni trijumf u Topoli. Pred 300 gledalaca u idealnim uslovima za igru Sloga je dominirala tokom celog meča a gostima je bilo potrebno da prime gol kako bi se otvorili i počeli da igraju. Nikitović nije mogao da računa na Rumenića, Savića i Ćendića pa je Sloga igrala u sastavu: Jeverričić, Tanasković, Radovanović, Nikolić, Filipović, Ristić, Radosavljević (Ristović 59′), Božić (Vukašinović 80′), Ćirović, Lakićević (Leković 68′) i Plazinić. Nije nam poznato zbog čega su mesta u protokolu gde se upisuju imena službenih lica koja pripadaju MIhajlovcu ostala prazna, ali nam je bilo jasno je bilo da je trener gostiju stari iskusni vuk Dragan Đorđević koji je poverenje dao sledićim igračima: Dobrić, Redžić, Janković, Krnjajić, Stojković, Pejić (Arsenijević 80′), Milosavljević Mirović (Ivković 52′), Stojanović (Maksimović 46′), Lukić i Tajdić. Uroš Radovanović iz Gruže je bio glavni sudija a pomagali su mu Kragujevčani Njegoš Tubić i Mališa Cvetković.

Sloga je od prvog minuta uzela igru pod svoje i kako je utakmica odmicala sve više stezala obruč oko gola gostiju. U 12.minutu prvi je sreću okušao Ristić posle udarca a lopta završava svoj put pord leve stative. U 15. je odlično šutirao Radosavljević kada je Dobrić pokazao sve svoje kvalitete i spasao čist pogodak. U 17. beležimo priliku posle poigravanja kod svog šesnaesterca Stojkovića i Dobrića, Ćirović pronalazi Lakićevića a ovaj šutira tako da Dobrić uspeva da spase svoju mrežu. 33.minut donosi apsolutno zasluženo vođstvo domaće ekipe. Ristić se prošetao kroz celu ekipu Mihajlovca kao kroz sir, pa uputio udarac koji Dobrić nije mogao da ukroti da bi Lakićević odbitak prosledio u gol za vođstvo njegove ekipe od 1:0. Minut kasnije malo je nedostajalo da Ćirović dođe u 100 % priliku kada je razmenio dupli pas sa Lakićevićem ali je Dobrić bio brži i pre došao do lopte. Od tog trenutka i gosti počinju da igraju pa  se stvara prilika za Milosavljevića a Jeveričić pravovremenim istrčavanjem ne dozvoljava da se njegova mrža zatrese. U poslednjem minutu prvog poluvremena svoj udarac je oprobao i Filipović sa prilične udaljenosti, bez promene rezultata. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Đorđević drugo poluvreme počinje izmenom Stojanović – Maksimović ali to ne donosi ništa jer Sloga povećava svoju prednost već u drugom minutu nastavka igre. Palzinić je fenomelanim proigravanjem pronašao Ćirovića koji je bio brži od štopera Mihajlovca pa potom i od golmana Dobrića da bi usledila lagana realizacija za vođstvo od 2:0. Rezervista Maksimović je u 55.minutu pokazao zašto ga je Đorđević uveo u igru ali je Jeveričić bio oprezan pa je lopta završila u njegovim rukama. Želeo je Palzinić da postigne gol i to se jasno videlo ali je svaki njegov pokušaj završavao zamalo pored gola, kao i u 69.minutu kada je odlično šutirao. Minut kasnije Leković je mogao da se upiše u listu strelaca ali je bio nespretan pa lopta odlazi pored gola da bi u 71.minutu sve dileme, ako ih je uopšte i bilo, bile rešene. Plazinić je još jednom pokazao da pored toga što je opasan po protivničke golmane može da bude i dobar paker. Lako se oslobodio Stojkovića pa pogodio pravo u glavu na drugoj stativi Ćirovića koji zakucava loptu u gornji desni ugao i stavlja tačku na i na ovom meču što se golova tiče. Poslednji pokušaj da nešto promeni ponovo je imao Plazinić ali je i on završio kao i svi prethodni, pored gola.

Sloga se ovom pobedom domogla četvrtog mesta ima 37 bodova. Situacija u ligi je veoma zategnuta jer se još uvek ne zna koliko ekipa ispada a svi su bodovno blizu, od FAP-a na 14.mestu sa 30 bodova do Poleta na sedmom koji ima 34. U narednom kolu Sloga gostuje u Kragujevcu domaćoj Šumadiji 1903.