Derbi pripao Slobodi

UŽICE – Golom Bogdana Miličića u 86.minutu Sloboda osovjila veoma važna tri boda.

Po kišnom i prohladnom vremenu, u derbi utakmici 11.kola PLS, na Grdaskom stadionu pred 1500 gledalaca sastali su  gradski rivali Sloboda i Jedinstvo Putevi. Sloboda je igrala u sastavu: Ognjen Čančarević, Miličić, Ristić, Babić, Milekić, Bosman, Jeremić (Lekić 46′), Plavšić, Vukmirović (Prtenjak 64′), Jakšić (Đokić 78′) i Jovanović a Jedinstvo Putevi su im se suprotstavili sa stratnom postavom: Marinković, Božović, Joksimović, Gojković, Orahovac, Đurić, Luka Čančarević (Gajić 89′), Arsić, Ajković (Stefan Petrović 35′), Isidorović (Janković 68′), Mirko Petrović. Utakmicu su sudili: Nemanja Gajdobranski iz Novog Sada, Dragan Peranović iz Šajkaša i Srđan Minić iz Rače.

Već u trećem minutu odlična prilika za Jedinstvo Puteve. Pogrešio je Babić koji je loše intervenisao, Ajković to koristi ali ne ispeva da savlada Ognjena Čančarevića. Odbijeno loptu ponovo dobija Ajković, usledila je povratna lopta za Luku Čančarevića posle čijeg udarac ona odlazi pored desne stative. Sloboda je zapretila u desetom minutu kada je Gajdobranski start Joksimovića nad Vukmirovićem okarakterisao kao prekršaj. Ristić je centrirao a Milekić, dojučerašnji štoper Jedinstvo Puteva, glavom loptu šalje pored gola. Lepu priliku je imao najbolji strelac u redovima crveno crnih Jovanović kada je sa 16 metara moga i bolje da šutira nego što je loptu poslao visoko iznad prečke. Isti igrač je ponovo bio u prilici za postizanje gola ovoga puta u 43.minutu. Vukmirović ga je odlično proigrao a Jovanović loše šutirao za konačnih 0:0 na poluvremenu. Trener Slobode Kiković je bio primoran na prvu izmenu jer se Jeremić povredio pa je umesto njega u igru ušao Lekić.
Od samog početka drugih 45 minuta gosti su preuzeli inicijativu ali nisu ozbiljnije ugrolzili gol na kojem je stajao Ognjen Čančarević. Danas očajni Jakšić, u stilu svoje igre reagovao je u 62.minutu na centaršut Miličića, i sa 5 metara loptu poslao preko gola. Putari su zapretili u 80.minutu. Centrirao je Stefan Petrović a Luka Čančarević šutirao nedovoljno jako i precizno da savlada Ognjena, rođaka na golu Slobode. Gol odluke pao je u 86.minutu. Sve je krenulo od Prtenjaka, koji se lažnjakom oslobodio Božovića a potom loptu poslao u šesnaesterac Jedinstvo Puteva. Ona dolazi na desnu stranu do rezerviste Lekića, usledio je njegov prodor u šesnaesterac pa povratna lopta za Miličića, koji u stilu najboljih golgetera trese mrežu nemoćnog Marinkovića.
Sve u svemu loša fudbalska predstava, a bodovi su pripali srećnijoj ekipi. Gajdobranski je pokazao pet žutih kartona, Miličiću i Jeremiću iz Slobode i Božoviću, Đuriću i Gojkoviću iz Jedinstvo Puteva.
U 12. Kolu PLS Sloboda gostuje u Beogradu Sinđeliću dok će Jedinstvo Putevi dočekati Moravac Orion.