Derbi bez pobednika (VIDEO)

ZLATIBOR – Derbi utakmica srpske lige zapad između Zlatibora i Sloge nije imala pobednika tako da su Požežeani i dalje lideri sa dva boda više od Čajetinaca.

Derbi na Zlatiboru na stadionu Švajcarija privukao je pažnju 1200 ljubitelja fudbala, mada se stekao utisak da je Sloga imala veći broj navijača na ovom meču. Dve prvoplasirane ekipe, svaka sa svojim planovima i svaka sa svojim pritiscima. Domaćin možda više jer juri manjak od dva boda i igra na svom terenu, a gosti da bar ostanu na toj distanci ili eventualnom pobedom pobegnu čak pet koraka. Jovan Nikitović nije imao kadrovskih problema pa je izveo standardnu postavu: Bondžulić, Marjanović, Vlašić, Nikolić, Jevremović (Glišović 87′), Stanić (Božić 63′), Ristić, Stojaković, Grujičić (Đukić 71′), Plazinić i Kilibarda. Predrag Ristanović takođe sa najjačim sastavom: Divac, Miličić, Anđelković, Radulović, Srbijanac, Ćirović, Jokić, Ristivojević (Kastratović 46′), Pavlović, Vujić i Vidić. Utakmicu su sudile superligaške sudije Petar i Pavle Piper iz Čačaka i Srđan Minić iz Rače.

Sama utakmica je donela mnogo tenzije jer igraju dve prvoplasirane ekipe. To se prenelo i na igrače pa je bilo dosta grča u igri. Strah od greške je bio evidentan i utisak je da se gost mnogo bolje snašao u tim okolnostima. Bolje su kontrolisali loptu, znali su šta hoće i sve ideje njihovog trenera sprovodili su u delo. Igrači Zlatibora zbunjeni dešavanjima na terenu, bar prvih 45 minuta kao da su očekivali da će neko drugi za njih nešto da uradi. Sve ovo govorim iz razloga što u prvom poluvremenu sem taktičkog nadmudrivanja nije viđeno ništa zanimljivo što se prilika tiče pa se na odmor otišlo bukvalno sa ništa ništa.

Ristanović je odmah izvršio izmenu Ristivojević-Kastratović želeći da razmrda svoju ekipu ali do prve dobre prilike ipak dolazi Sloga. Lepo su kombinovali na levoj strani Jevremović i Kilibarda da bi lopta na kraju preko Grujičića došla do Plazinića čiji udarac je izblokiran. U 67. Zlatibor uzvraća. Ćirović je dobio loptu na protivničkoj polovini, želeo je slobodan udarac ali je Piper dozvolio da se igra nastavi a Glintić pravovremenim istrčavanjem sprečava Kastratovića sa se upiše u strelce. Dva minuta kasnije velika dilema. Stojaković je izveo slobodan udarac, do lopte dolaze Plazinić i Ćirović koji je umesto glavom udara rukom, ali Piper i  ne pomišlja da pokaže na kreč. Iz toga kreće furiozan nalet najboljeg pojedinca u redovima domaćih Pavlovića. Bežao je skoro 60 metara svim igračima Sloge i imao snage da zada završni udarac koji Glintić brani. U 87. kamera koja je smela da snima ovu utakmicu beleži zanimljiv pokušaj igrača Sloge kada je Ristić proigrao Plazinića a Divac refleksno brani. Najbolju priliku da donese svojoj ekipi pobedu imao je Đukić u prvom minutu nadoknade. Plazinić je preglavao loptu do svog saigrača a dobro postavljeni Divac uz pomoć Radulovića spašava svoj gol. Na kraju je ostalo 0:0 i slađi bod ide u Požegu.

Čuli ste izjavu gostujućeg trenera dok Predrag Ristanović nije bio raspoložen za bilo kakvu priču. Možda zbog rezultata, možda zbog nekih drugih stvari ali to ništa nije slučajno.

Naime, ekipa studija ZooM došla je danas na Zlatibor da snimi derbi utakmicu i široj fudbalskoj javnosti u Srbiji kroz izveštaj prikaže najzanimljivije trenutke sa ovog derbija. Ali u 15. minutu utakmice obezbeđenje je naredilo da se naša kamera isključi i ukloni sa stadiona. Na pitanje zbog čega, rečeno nam je da je to naređenje predsednika Fudbalskog kluba Zlatibora Veljka Radulovića, koji je pretećim tonom i kažiprstom, više puta pokazao da se kamera skloni sa stadiona što smo i učinili. Druge dve televizijske ekipe nisu smetale, ali naša jeste. I sve ovo gledate zahvaljujući našim kolegama kojima se javno zahvaljujemo na tome što su nam dali materijal za ovaj izveštaj. Zlatibor je klub sa dugom tradicijom i sada želi da ostvari najveći uspeh u svom dosadašnjem postojanju. I tu ništa nije sporno. Uspeh stvaraju ljudi, ali ljudi u pravom smislu te reči, koji u svakom trenutku znaju gde im je mesto i šta su maniri predsednika kluba. Objašnjenje da smo morali da pitamo lično Radulovića za odobrenje ne pije vodu, jer gde god smo do sada radili nigde nismo imali problema. Jedino na Zlatiboru, na jedan veoma primitivan način, na način koji ne odgovara ambicijama kluba. Ali ambicije nekada mogu da budu i opasne, da ne kažem nešto drugo. Uz napomenu da je užička TV5 bez ikakakvih problema radila direktan TV prenos utakmice ova dva protivnika iz Požege. O ovom događaju je obavešteno Udruženje sportskih novinara Srbije i očekujemo da se struka oglasi po ovom pitanju.