Derbi bez golova (video)

GORNJI MILANOVAC – Derbi utakmica pionirske lige Zlatiborsko Moravičkog okruga odigrana je u Svračkovcima između Metalca i Borca iz Čačka i završena je najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Gosti se kući vraćaju zadovoljniji jer im je pripala slađa polovina plena, a Metalac posle dužeg vremena napušta lidersku poziciju jer je Sloboda iz Užica savladala Zlatar i tom pobedom zasela na prvo mesto. Borac je igrao u sastavu: Stanković, Perišić, David Petrović, Malenović, Milunović, Zarić, Stranjančević, Popović, Marković, Vranić i Saša Pertović. Metalac: Živković, Jevtović,Aleksa Marković, Dušan Milovanović, Milivojević, Petrović, Pešović, Savković, Milović, Veljko Milovanović i Ognjen Marković.Sudijska trojka Miroslav Miletić, Dušan Arsović i Slobodan Starčević svi iz Gornjeg Milanovca.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći igrači u 16. minutu kada je najbolji strelac lige Milović pobegao odbrani gostiju da bi Stanković zaustavio njegov udarac. Borac je preko Stranjančevića mogao do gola u 22. minutu. David Petrović je dobro izveo slobodan udarac Živković nije najbolje intervenisao a sedmica gostiju kao da to nije očekivala pa lopta završava u gol autu. U 24. opet u je glavnoj ulozi Milović. Okrenuo je Milunovića na petoparcu krenuo sam prema golmanu Borca da bi lopta ovoga puta završila pored leve stative. U 34. Veljko Milovanović je u pokušaju da pronađe Milovića loptom okrznuo prečku. Minut kasnije prvi pomoćni sudija Dušan Arsović je drastično pogrešio kada je podigao zastavicu jer Milović nije bio u ofsajdu, mada ni napadač Metalca nije bio precizan na kraju akcije. Poslednji pokušaj u prvom poluvremenu videli smo opet u režiji Milovanovića ali ovoga puta Dušana, i da je teren bio iole bolji možda bi lopta završila u mreži a ne preko gola.

Prvu priliku u nastavku igre imali su Čačani. Dobra akcija posle koje se Stranjančević našao oči u oči sa Živkovićem i na kraju golman Metalca izlazi kao pobednik. Revanširao mu se na drugoj strani Milović u 57.minutu. Lopta se nekako došunjala do Dušana Milovanovića, on u želji da šutira idealno pronalazi svog centarfora koji loptu šalje visoko preko gola. Odličnu priliku da dovede svoju ekipu do vođstva imao je David Petrović kada je očajno reagovao na centaršut Malenovića u 74.minutu. Dva minuta pre kraja Metalac je zapretio preko Veljka Milovanovića kada je njegov udarac izblokiran a posle kornera Petrović je mogao da se proslavi ali je na kraju ostalo 0:0.

Kao i prošli put ni ovog puta neću propustiti priliku da pomenem uslove u kojima igraju ovi dečaci. Svaka čast Svračkovcima domaćinu pionira Metalca ali ovo je zaista suludo. Ovo je bila utakmica dve ekipe iz samog vrha tabele i umesto da se nađe neko normalno rešenje, bolji teren ostaje nejasno kako je moguće da se igra na ovakvom terenu gde lopta skače kao loptica skočica, gde nijedan od trenera ne može da napravi igru, ne mogu da se sastave dva normalna pasa jer za to nema ni minimum uslova. U prostom prevodu ovo je kao da imate Ferarija i neko vas tera da ga po srpskim putevima vozite 300. Ne ide.

U ovom kolu na sedam utakmica postignito je samo 15 golova i to zahvaljujuću raspoloženoj ekipi FAP-a koji je deklasirao Kinder 7:1, kao i Sloga iz Požege Takovo 4:0. Sloboda je pobedila Zlatar 2:1 dok su utakmice Sloboda Čačak-Sloga Bajina Bašta, Javor Matis – BIP, Jedinstvo Putevi-Čačak 94 kao i naravno utakmica Metalac-Borac završene bez golova. Užička Sloboda je prva sa 39 bodova, drugi je Metalac sa 38 dok je čačanski Borac treći sa 35 bodova. Metalac u narednom kolu uslovno rečeno „gostuje“ jer igra utakmicu sa gradskim rivalom Takovom.