Čuka u polufinalu (VIDEO)

UŽICE – Superligaš sa Banovog brda je kao gost savladao domaću Slobodu 3:0 i tako ostvario plasman u polufinale Kupa Srbije.

Po prohladnom vremenu pred 1500 gledalaca Sloboda i Čukarički su odigrali utakmicu u kojoj su gosti iz Beograda iskoristili maltene sve prave prilike i tako ubedljivo slavili.

Ristanović u problemu zbog neigranja najboljeg strelca ekipe Đerića pa je na megdan Čukaričkom izveo ekipu: Đurić, Miličić, Nikolić, Joksimović, Atanasković, Vujić (Stanić 63′), Vidić (Cvetković 84′), Jeremić, Došljak (Radović 84′), Nešović i Nnmani. Lalatović nije imao dilemu oko sastava bez obzira što mu u prvenstvu slede dve odlučujuće utakmice oko borbe za plej of pa je užičkoj publici predstavio najjači sastav: Petrić, Petar Jovanović, Bogosavac, Mašović, Đurić, Srnić, Kajević, Bojić (Matić 73′), Obradović (Milojević 86′), Saša Jovanović i Ožegović (Radonjić 73′). Utakmicu je sudio Bojan Nikolić iz Kragujevca a pomagali su mu Marko Dimitrijević, takođe iz Kragujevca i Ivica Stojanović iz Aleksinca.

Već u prvom minutu Sloboda preko Vujića dolazi do prilike za gol ali se Slobodin vežnjak ne snalazi, pa lopta odlazi pored gola. Kako je utakmica odmicala lopta je duže vremena provodila u nogama gostiju ali bez konkretne završnice. I upravo u takvoj igri gosti dolaze do prednosti u 21. minutu. Lopta je došla do Saše Jovanovića koji je poneo par koraka a potom poslao u levi gornji ugao, van domašaja Đurića. Mogli su gosti do drugog gola u 35.minutu kada je isti igrač iz povoljne prilike sa 5 metara, glavom loptu poslao preko prečke. Uzvratio je Jeremić solidnim udarcem sa 18 metara, pored leve stative a najbolju priliku domaći su propustili u 42. minutu. Atanasković je izveo slobodan udarac sa leve strane, stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju da bi na kraju Vidićev pokušaj završio tako što je lopta pogodila stativu. Brđani su svoj drugi gol postigli u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Slobodina odbrana je bila očajno postavljena, Kajević je ostao sam na pet metara od Đurića i nije mu bilo teško da pogodi mrežu za vođstvo svoje ekipe od 0:2.

U nastavku igre se stekao utisak da je Čukarički „otaljavao“ posao i da nije hteo da se previše zamara. Uglavnom su bili iza lopte, kontrolisali je u meri koliko im je bilo potrebno a Sloboda je pokušala da igra malo hrabrije u nastavku, naročito u poslednjih pola sata. U 62. minutu Nikolić je dobro proigrao Nmanija koji beži odbrani Čuke ali se Nigerijac nije najbolje snašao u ovoj prilici. Isti igrač pet minuta kasnije posle solo akcije šutirao sa 20 metara pored gola kao i Jeremić u 70. Vidić je mogao bolje da reaguje na centaršut Došljaka u 74. kada je glavom šutirao pored gola, dok je Nešović nespretno reagovao u 82.minutu na dodavanje Jeremića. Jedan od najagilnijih u redovima gostiju Saša Jovanović odlično je šutirao da bi Đerić prozreo njegovu nameru, a tačku na i stavio je rezervista Milojević. Matić je poslao loptu pred gol Užičana, čak trojica igrača u belom su ostali sami na drugoj stativi, a najspretniji je bio Milojević koji je u igru ušao samo minut pre toga. Na kraju 0:3, ali stiče se utisak da je Sloboda zaslužila časniji rezultat od onog koji je na kraju utakmice stajao na semaforu, 0:3.

Epizoda Kupa je završena. Sada slede utakmice koje za Slobodu imaju ogroman značaj u borbi za ulazak u Super ligu. U nedelju u Užicu gostuje Kolubara, a utakmica počinje u 15.30.