Crnokosa – Crvena zvezda Telekom 63:89 (18:27, 9:23, 15:16,21:23) (video)

KOSJERIĆ – Crvena zvezda Telekom rutinski je došla do ubedljive pobede nad Crnokosom u meču 13. kola Super lige i tako prekinula niz od tri poraza.

Posle tri vezana poraza Crvena zvezda je zaigrala veoma angažovano od prvog minuta utakmice u želji da spreči neko eventualno iznenađenje.
Dok su imali snage domaći predvođeni Vujoševićem i Stanojevićem parirali su Beograđanima međutim već od petog minuta susreta gosti su preuzeli stvar u svoje ruke.
Luka Mitrović je u tim trenucima bio je nerešiva enigma za domaće, a odlično su ga pratili Katić i Nelson.

U drugoj četvrtini Crveno–beli su još više pojačali gas.Pa su na odmor otišli sa 23 poena prednosti, a predvodio ih je Raško Katić, koji je do tada jedini imao dvocifren učinak od 11 poena. U nastavku Katić je ubacio još četiri poena i sa 15 bio najefikasniji na meču
U nastavku susreta treneri obe ekipe dali su šansu svim igračima koji su više ili manje ukazanu priliku iskoristili.U tom periodu igre zablistao je mladi plej Zvezde Nikola Rebić sa tri vezane trojke i nekoliko odličnih asistencija.

Trener Radonjić u ovom meču bio je u prilici da raspodeli minutažu i rastereti nosice igre, a mladi igrači Zvezde su to na pravi način iskoristili. Zvezda je imala dominaciju u skoku, uhvatila je 34 lopte, čak 10 više od rivala, a najveće vođstvo na utakmici zabeleženo je u 32. minutu kada su trojkom Rebića crveno-beli stekli 31 poen viška (75:44).

U poslednjem kolu koje je na programu u sredu 4. juna Crnokosa gostuje ekipi FMP.