Borac bolji od Zlatibora u prvom susretu baraža

ČAČAK – Košarkaši Borca savladali su ekipu Zlatibora sa 85:80 u prvom meču baraža ABA lige. Borac je odbranio prednost domaćeg terena u uzbudljivom meču u Čačku.

Tim Marka Marinovića odlično je ušao u meč i prvu četvrtinu dobio sa ubedljivih 27:14.

Nakon deset minuta meča delovalo je da će Borac bez ikakvih problema izaći na kraj sa ekipom Zlatibora, ali se gosti nisu predavali bez borbe.

Delimično je Zlatibor smanjio zaostatak do poluvremena, pošto se na pauzu otišlo sa sedam poena prednosti za Borac.

Čačani su i u trećoj četvrtini potpuno kontrolisali rezultat, ali je u poslednjoj deonici Zlatibor uspeo da smanji razliku na jednocifrenu brojku i učini završnicu uzbudljivom.

Ipak, Borac je odbio nalete rivala, upisao pobedu i poveo u baražu.

Mesto u ABA ligi će obezbediti ekipa koja stigne do dve pobede. Naredni meč je na programu 4. maja u Čajetini, a eventualna majstorica, igrala bi se 8. maja u Čačku.

Izvor: RTS, foto: ABA/Borac/Dusko Radisic