Borac bolji od Slobode

ČAČAK – Fudbaleri Slobode poraženi od ekipe Borca sa 2:0 u prvom kontrolnoj utakmici  priprema.

Utakmica je odigrana na terenu sa veštačkom travom FK Borca.Oko stotinak ljubitelja fudbala je posmatralo dobru i otvorenu utakmicu. Sloboda je u prvom poluvremenu igrala dobro, ali ne i dovoljno da se zatrese protivnička mreža.Borac je u prvom poluvremenu imao  nekoliko propuštenih šansi , golom Lazara Jovanovića u 43. minutu Borac dočazi  do prednosti od 1:0.

Treneri Ristanović i Dodić su u nastavku susreta dali šansu i drugim igračima koji su u trenažnom procesu.Mladi Lazar Tripković u 73. minutu, postiže gol za konačnih 2:0.

Treba istaći da su i Užičani nekoliko puta ozbiljno pripretili i pokazali da su na putu povratka u elitu.

Narednnog vikenda 29. januara planirano je da Sloboda odigra drugi kontrolni meč sa Slogom iz Požege.